Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyjąć elektryczny wentylator?


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sz. koledzy od tygodnia klima przestala dzialac , poprostu nie chlodzi , jak jest goraco na zewnatrz to z kratek nawiewow leci cieple powietrze wraz z zwiekszaniem predkosci jest troche chlodniej.

Z tego co zauwazylem to elektryczny wentylator za chlodnicami sie nie zalancza nawet jak nim pokrece recznie to stoi :kwasny:

Podlanczalem VAGa i zadnych bledow , panel klimatronika chodzi normalnie nie w trybie "ECON" a klima nie chlodzi.

Z tego co sie domyslam to , ze juz skonczyly sie szczotki w wentylatorze (kumpel mial taki sam przypadek w VW Passat)

Szczotki nowe zakupione i teraz pytanko czy mozliwe jest wyjecie owego elektrycznego wentylatora bez rozbierania calego przodu?

Wiecie zdejmowanie zderzaka i odchylanie calego pasa przedniego z chlodnicami itp.

Czy ktos z Was juz to przerabial i moze pomoc?

Dzieki z gory za wszelkie informacje.

PS. wspomne tylko ze po podlaczeniu VAGa i sprawdzeniu bledow to nic nie bylo zadnych bledow w sterowniku a po zrobieniu testu klimy i gdy przechodzi do testowania wentylatora to jest cisza wentylator sie nie zalancza.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez Mi sie tak wydaje , ze chyba musze zdjac caly pas przedni :facepalm: choc posiadam ksiazke serwisowa typu: "sam naprawiam" ale w wersji angielskiej i tam niby jest napisane , ze nalezy odkrecic trzy wkrety typu Torx , odpiac wiazke z zapinek i odkrecic modul sterujacy od wentylatora i wszystko powinno sie dac wyjac ale jak zagladam po miedzy silnik a chlodnice to zbyt duzo miejsca tam nie ma na wlozenie rak z kluczem jakims a co doipiero wyjac caly wentylator :eusathink:

Coz przerobiony temat juz mam jak odchylic przedni pas gdy rozkrecalem wszystko aby wymienic rozrzad tak wiec mam nadzieje ze pojdzie szybko :wink:

Jak juz cos wskuram to dam znac co i jak.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób wyjąłeś ten wentylator bo mnie czeka taka robótka (mój wentylator coś blokuje mechanicznie)

może ktoś przerabiał demontaż w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...