Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VAG CAN Commander 1.4 - problem z odczytem


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na początku chcialem zaznaczyć iż jestem troche zdolowany faktem nie dzialajacego interfejsu itd.

Ciekaw jestem czy ktos próbowal hmm a na pewno to robił - czyli odczytywal oryginalny przebieg z pamieci EPROM sterownika ECU.

Niestety u mnie łącze się z pamiecią ale nie pokazuje mi sie w polu ODOMETER wartosc przebiegu - jest 0.

Może jest to uzaleznione od konfiguracji pliku "Tester" w katalogu programu VAG CAN Commander

W instrukcji jaką dostałem od firmy Viakom jest opis jak to zrobic przy użyciu programu VAG CAN Commander.

Tylko zauwazylem iż firma Viakom podaje zrzuty ekranowe z programu v.2.5 a opis robią do programu 1.4.

Czy ktos może doradzić co i jak ustawić aby taki przebieg odczytać ?

Poza tym jak łączyłem się ze sterownikiem silnika 01 i odczytywałem pamieć EPROM to zauwazyłęm iż na desce włącza sie kontrola ESP i po chwili uruchamia sie wiatrak od klimy hmm - czy to norma ?

Dzięki za wyrozumiałość jeśli podobny wątek już istniał i zarazem proszę o jakieś rady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja bym sie raczej nie bawił commanderem w ingerencję w pamięć itd. Możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóż. Wiem, ze nie jest to moje odosobnione zdanie, poważnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie syerowniki mialy aktywna funkcje zliczanua przebiegu stad wartosc 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szkoda bo liczyłem ze coś zobacze, poza tym próbę odczytu stanu licznika bez wprowadzania jakich kolwiek zmian nie wiem czy mozna nazwać niebezpieczną.

Poza tym nie wiem czemu ale nie mogę połączyć się z modułem 35 - cent. loock hmm możliwe ze owego modulu mój sterownik nie posiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem czemu ale nie mogę połączyć się z modułem 35 - cent. loock hmm możliwe ze owego modulu mój sterownik nie posiada ?

A w jakim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze wlasnie zauwazylem iz przy moim profilu w opisie nie wyswietlaja sie te dane ktore sie wyswietlaly stale - musze zerknac co jest

Mam b6 1.9TDI AVB

poza tym w czesc "modułów" mogę wejsc a w niektore nie moge się połączyć - czy to wina kabla czy tak juz bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to nie fajnie ;/

Szukajac na forum znalazłęm coś takiego http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/

ale gdzie znajde info dokładne jakie podsterowniki w moim sterowniku sa ?

Byłoby dobrze wiedziec co mogę zobaczyć a czego nie mogę zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pierwsze poczytaj info posługiwania się programem :wink:

VCDS / VAG-COM: uitleg - tips - trics

Oprogramowanie diagnostyczne VCDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zczytywaniu pamięci flash włącza się wentylator w B6 to normalne. Tylko nie próbuj nic zapisywać bo bedą kwiatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...