Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa klapy bagażnika , niemoge otworzyć w żaden sposób bagażnika Pomocy


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam wogole kosmos :/ kluczykiem krece kluczem nic sie nie dzieje , kiedys klapa byla wymieniana i ktos lipe odpierdzielil , pare dni temu wymienialem zarowke w tylnej lampie po wymianie , wlaczam zaplon i od razu wyskoczyl mi blad podswietlania tablicy rejestracyjnej , wychodzze probuje otworzyc bagaznik a tu zero reakcji na przycisk i z pilota tez sie nic nie dzieje i juz kilka dni mam zamkniety bagaznik , od srodka niema mozliwosci sie dostac do bagaznika od zewnatrz kluczykiem nie dziala pilota tez nie , jakby caly bagaznik stracil prąd :/ moze ktos wie gdzie idzie wiazka zasilajaca albo cos zeby ja sprawdzic , slyszalem tez ze mozna jakos awaryjnie otworzyc bagaznik ale raczej watpie , bezpieczniki sprawdzone , zalamalem sie :/ ma ktos jakies pomysly ? probowalem skakas ,pukac juz prawie ze nawet kopac zeby cos zalapalo ale dalej nic :/ kluczyk powinien byc na srodku po prawej czy po lewej zeby byly otwarte ale i tak to pewnie nic nieda bo nikt tego nie podlaczyl przy wymianie klapy chyba szlifiera i nowa klapa :/ Ewentualnie jest możliwosc rozwiercenia zamka ? mimo ze krece kluczem brak reakcji to chyba i tak niema sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial pile mechaniczna i rozcial;)

jezeli masz avanta to w klapie gdzie jest trojkat ostrzegawczy jest ukryta czerwona linka otwierania bagaznika

jezeli masz sedana to nie wiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial pile mechaniczna i rozcial;)

Tak poważnie to serio chyba szlifiera bedzie awaryjne otwieranie i kupienie nowej klapy bez żartów , może ktos sprawdzić czy w sedanie jest gdzies linka otwierania bagaznika jak to mowi niekrasz ? ewentualnie prosze o fotke gdzie sie znajduje wtedy bede probowac drutem ja otworzyc ,zrobie wtedy moze mala dziure od srodka w przyspawanej do reszty blaszce i sprobuje awaryjnie otworzyc ,tylko czy jest taka linka w sedanie :/ sprawdzcie koledzy , bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sednie chyba ta linka jest w miejscu gdzie jest sruba prawej lampy.

Wyciagasz ta okragla zaslepke i tam powinna byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fotele w sedanie sie nie skladaja?

moze latwiej bedzie rozkrecic tylnia kanape by dostac sie do tej linki (czerowa, z oczkiem (fi 3-4cm) na koncu

albo jakos polke pod szyba tylnia zdemontowac i wejsc tam jakos by otworzyc ten zamek linka?

---------- Post dopisany at 16:10 ---------- Poprzedni post napisany at 16:06 ----------

w avancie, ta czerwona linka przy lampie prawej jest od zamka wlewu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele niestety sie nie skladaja, nawet gdy je wymontuje nadal jest zaspawana blacha :/ kurde juz myslalem ze jest ta linka, ale jak mowisz ze to od wlewu paliwa to dalej jestem w ciemnej duu...e a polka gorna tak samo , sama blacha przyspawana , podjelem decyzje jak otworze bagaznik sprzedaje ta audi bo sie do niej zrazilem i kupie b7 , ale problem wciaz jest :/ serio codziennie mysle coraz bardziej o szlifierce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada zamka nie jest w zamku

a obok i od zamka do blokady (tam gdzie styka sie klapa i gora zderzaka) idzie drut ktory go otwiera (do tego drutu jest doczepiona na sztywno ta czerwona linka)

tak naprawde musisz sie dostac jakos do tego drutu i go odciagnac (moze szlifierka maly prostokat pod tablica rejestracyjna wytnij)

ale nie chce mi sie wierzyc ze audi nie przewidzialo takiej awarii i jakis awaryjny dostep musi byc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjny dostęp jest kluczykiem kolego :) normalnie to albo z kluczyka przyciskiem albo przyciskiem w klapie a w razie awarji to kluczyk i manualnie sie otwiera ale ktos zmienial klape i wogole nie podlaczycl zamka , automatyka wysiadla i niema awaryjnego wyjscia . podjelem decyzje ze wole wyciac szlifierka duzy kwadrat po prostu za tylnym oparciem i wtedy bede kombinowac od srodka :) gdyby ktos mial jakis pomysl to czekam z niecierpliowscia :)

---------- Post dopisany 25-07-2012 at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2012 at 15:46 ----------

Tak na przyszłośc dla przyszlych pokoleń to przetarły sie przewody od bagażnika, czasami wystarczy wyciągnąć na siłe lewa lampe ( urwac zawias,posklejac,lepsze to niz szlifierka) i srubokretem delikatnie ruszac przewody ktore sa w strone tylnej szyby(sa daleko głeboko) non stop wciskajac przycisk od klapy , jesli sie mocno nie przetarly to klapa załapie , wtedy juz jej nie zamykac tylko wymienic najlepiej przewody na nowe :) Dziękuje za pomoc wszystkim temat zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały oT :decayed: to sedany miały blachę za tylnymi fotelami ? bo tak czytam ,a mam sedana i niczego podobnego nie mam :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...