Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strona zimna turbiny


RonM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dzisiaj zrzuciłem wąż (wylotowy) od strony zimnej turbinki i ujrzałem taki widok...

08062012411.jpg : pełny rozmiar - PicShot.pl

Czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży format zdjęcia ale pewnie chodzi Ci o widoczny olej. Zdejmij teraz rurę powietrza, która idzie do turbo od strony filtra powietrza i sprawdź ile w niej masz oleju. Najprawdopodobniej olej dostaje się tam z odmy. Chcesz się upewnić czy uszczelnienia wałka turbo od strony sprężającej jest ok to musisz wyczyścić wąż wchodzący i wychodzący z turbo a wężyk odmy odłączyć z dolotu oraz zaślepić po nim otwór w rurze powietrza i zrobić tak około 500-1000 km i sprawdzić czy i ile się oleju ewentualnie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony filtra powietrza też jest trochę oleju. I jest jeszcze mały problem :/ odpaliłem auto (moja głupota) z ściągniętą tak rurą od turbo i podniósł się kurz który silnik zaciągnął :/ może to mieć jakiś wpływ na coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że odpaliłeś silnik ze zdjętymi obydwiema rurami z turbo (dolotu powietrza i wylotu powietrza doładowanego). Kurz nie jest w stanie niczego uszkodzić a chodzi o stronę sprężającą turbo - konkretnie skrzydełka wirnika. Co innego gdyby dostał się na wirnik piasek to mógłby narobić trochę szkody ale oczywiście nie w tak krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztomel uspokoiłeś mnie :) Zrobiłem jak mówisz z tą butelką do odmy i za mały otwór odpowietrzający w butelce zrobiłem i olej zaczął mi się wyciskać przez te uszczelki na śrubach dokręcających pokrywę klawiatury:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...