Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy turbo jest sprawne?


Booggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

samochód GOLF IV ARL 150km

Panowie zakładam temat ponieważ chcę się tylko doradzić. Otóż około 3 miesięcy temu regenerowałem turbinę a wczoraj zauważyłem w przewodzie co idzie od turbiny do intercoolera i w następnych również olej...... że coś leje.... czy to znak że czas oddać turbinę na gwarancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy w jakiej ilosci ten olej wystepuje. Jezeli tylko tzw film olejowy to nie ma co sie nim przejmowac. No chyba ze jest duzo tego oleju to bym zaczal sie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć trochę czasu na wyszukanie podobnych tematów na forum. To co jest w rurach/wężach to film olejowy, w silnikach diesela śladowe ilości będą zawsze. Jeżeli po odłączeniu rury od strony turbo lub intercoolera nie wylewa się olej to jest wszystko w porządku. Zainteresuj się interfejsem do auta, oraz programem VAG-COM : Diagnostyka VAG. Dzięki niemu będziesz mógł m.in. wykonać logi i sprawdzić cz turbo dmucha jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tego oleju jest tyle że na łączeniach rur,przewodów z intercoolerem widać jak olej przesiąka, jest mokre że na palcu ślad zostaje.... ale to znak że turbo jest ok czy coś z nim nie tak

?. turbo po logowaniu nie przeładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przechylisz przewod i bedzie sie z niego lalo ciurkiem to jest problem (to nie miska olejowa) a jesli masz tej oliwy troche czyli jest ale nie leje jak pojeb...to spoko.

faktycznie sa tego typu tematy na forum ,szukaj a znajdziesz sam sie kiedys radzilem poniewarz umnie jest tak samo z oliwa ale nie potrzebnie sie martwilem. Jesli masz mozliwosc to zapodaj foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...