Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprawidłowe zużycie paliwa na FIS


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy

Otóż mam problem dotyczący spalania samochodu, do tej pory, na tych gratach które mam, natomiast jeszcze przed wystrojeniem u Aliego, srednie spalanie na kompie wynosilo 7.2L,

czyli w miare normalnie. Po odebraniu autka oczywisie wrazenia z jazdy bezcenne, ale dzis postaralem sie jezdzic jak dziadek zmiana biegu przy 2100 i to co mi pokazuje komputer pokladowy

ta sa normalne kpiny. Według komputera pokladowego przy ruszaniu salanie oscyluje w granicach 40l, 25l, 20L jak mu sie tam podoba :/ powtarzam ze jeździlem jak dziadek zero energicznej

jazdy naprawde pomalutku i bez pospiechu. Zeby bylo smieszniej w miare przyspieszania i nabierania predkosci spalania na chwilowym spada, a na odcinku prostym przy stalej predkosci

splanaia chwile pokazuje już prawidlowo. Mam wrazenie ze jak samochod tylko stanie i nie wieje na intercooler to spalanie po ruszeniu poprostu wariuje. Dzis zatnakowalem do pełna

i sprawdze ile faktycznie spala samochod a nie ile pokazuje komp, chodź wydaje mi sie ze realne spalanie to jest gdzies w granicach 9L, a komp pokazuje co mu sie zywnie podoba...

Troche wiedzy ktora zdobylem:

1. Oczywiście zadzonilem do Aliego dlaczego moj fis tak wariuje i ze tak nie moze byc, uslyszalem ze program ktory robil ma oczywiscie wplyw na realne spalanie samochodu ale nie powinno

byc takich dziwnych wynikow na Fisie, w dodatku powiedzlam mi ze jak do niego przyjechalem mialem cofniety rozrzad o 2 zabki,natomiast on strojac samochod ustawil go minimalnie do przodu

w porowniau do tego jak powinno byc wedlug fabryki

2. Zadwonilem rowniez do drugiego mechanika, u ktorego wymienialem rozrzad, i rownież przedstawilem mu cala sytacje jak powyzej opisalem: usłyszalem ze oczywiscie on ustawil rorzad

z specjalnymi blokadami i nie ma mowy o tym zeby byl cofniety itd. (co sie klóci z tym co mi powiedzial ALI odnosnie rozrzadu aczkolwiek nie oceniam ktory ma racje), natomiast w audi

sa podobno dwa czujniki: jeden walu a drugi jeszcze jakis ktorego nie pamietam i na tej podstawie komputer zczytuje chwilowe spalanie itd. i jezeli, Ali mi przestawil rozrzad do przodu

to moze to jest przyczyna, poza tym w momencie jezeli rozrzad jest przestawiony to samochod ciezko odpala, (odpowiedzialem ze moj odpala prawidlo) na co odpowiedzial ze w takim wypadku

musial Ali w programie uwzglednic to zeby nie zczytywalo sygnalu z chyba czujnika walu albo go poprostu odlaczyl.

Drodzy koledzy bardzo prosze o jakas rade, może ktoś mial podobne problemy? nie ukrywam że fis to jeden z elementow wyposazenia ktory sie przydaje i to bardzo a na chwile obecna przez

durne wskazania chwilowego spalania , srednie spalanie tez ma jakies kosmiczne wartosci wiec i szacowana ilosc kilometrow do przejechania jest bledna na chwile obecna pokazuje 600km na

pelnym baku a wczesniej bylo ok 1000km

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ruszalbym szybko to masz racje, ale przy naprawde powolnym ruszaniu wydaje mi sie ze to nie realne szczegolnie ze wczesniej tak nie bylo. a 40l 25l 20l to chodzili o to ze przt takim samym reszeniu na tej samej drodze tylko po roznych dlugosciach postoju pokazuje zupelnie inne spalanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie sugerujesz chwilowym jak to nic nie daje. Zmierz dokładnie, czy pali Ci wiecej, jeśli to tylko kwestia FIS'a to czytalem, ze jak tunerzy zmieniaja mape wtrysku to FIs dostaje z ECU nieco dawki "podlane" mimo ze auto tego nie przepala, moj FIS na poczatku tez troche zawyzal ale teraz sie uspokoilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies na jakims forum czytalem chyba z opla ze gosciowi fis chwilowy oszalal jak wymienil aku, odpowiedz byla taka zeby przejechal kilka bakow paliwa. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Jesli chodzi o chwilowy to nie przejmuje si nim az tak natomiast srednie tez zwariowalo w postaci 15L i nie wiem co z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bo pokazuje mi np.14l/km

---------- Post dopisany 30-06-2012 at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany 20-06-2012 at 22:31 ----------

Witam,

Po przejechaniu 1500km komp przestał wariować tak jak na początku, co prawda nadal pokazuje chwilowe spalanie nie dokladnie ale co najważniesze średnie już sie unormowało i jest ok. Wiec ciezko mi powiedziec co bylo przyczyna ale napewno pomogl dystans przejechany. Dziekuje za wszystkie odp i pozdrawiam

---------- Post dopisany 08-07-2012 at 23:41 ---------- Poprzedni post napisany 30-06-2012 at 09:57 ----------

ok wiec po dlugiej Trasie Polska- Niemcy, komp pokazal mi 7.4 w rzeczywistosci spalila 6.6 wiec to jeszcze nie to :/ ale nie mam pomyslu co z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...