Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik BKD-opinie


krystian821

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.ostatnio nosze sie z zamiarem kupna autka (nie audi) z silnikiem 2.0 TDI BKD (bo 1.9 wmodelu ktory chce kupic to jak na lekarstwo) czy ma ktos jakies opinie/doswiadczenia z ww motorem bo jakos nie moge sie przekonac do tych 2.0.pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w a4 Silnik BKD od 1.5roku odpukać zero problemów, byle silnik był po 2007r, wcześniej były z nim problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam VW Tourana z takim silnikiem-poza tym, że zaraz po kupnie padła turbina i termostat :decayed: problem był z dobraniem filtra paliwa, bo są jakieś dwa rodzaje w BKD, był problem z uszczelką od przewodu olejowego przy turbinie-ale to wina albo uszczelki, albo mechanika, który wymieniał turbinę-wymiana-w sumie, to pierdoły :wink: silnik zmapowany na 180/400 i bez problemów-lejesz ropę i jedziesz :wink: napisz, co chcesz kupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje autobus-seat altea z ktorego roku masz tourana?

pierwsza rejestracja była 22 grudnia 2004, jest u mnie w opisie rok produkcji:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie zauwazylem,pisza ze 2004 to niby ta zj... seria a tobie chodzi,sam juz nie wiem co wybrac 1.9 105ps ktorych jest malo w sprzedazy czy 2.0 ktorych jest wiecej w dodatku z lepszym wyposazeniem ale niby bardziej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie zauwazylem,pisza ze 2004 to niby ta zj... seria a tobie chodzi,sam juz nie wiem co wybrac 1.9 105ps ktorych jest malo w sprzedazy czy 2.0 ktorych jest wiecej w dodatku z lepszym wyposazeniem ale niby bardziej awaryjne.

a niby pod jakim względem awaryjne?jestem też na forum tourana i jedyną bolączką pierwszych touranów to problem z czujnikiem ciśnienia w pompie ABS(wada fabryczna) i jakimiś pierdółkami elektrycznymi, jak czujniki, ale to pada wszędzie po jakimś czasie i/lub przebiegu

co do silnika 1,9- to powiem tak, w aucie z taką budą i takimi parametrami -zapomnij o tym silniku, bo się wku...wisz, przy pierwszym wyprzedzaniu z przynajmniej 5-oma osobami na pokładzie...koleś ma Tourana z 1,9 i szału dostaje za każdym razem, jak ktoś wolniej jedzie od niego, bo ciężko się wyprzedza, pamiętaj, ze Seat cięższy o prawie 300kg...

a jeśli już chodzi o ścisłość-to chyba masz na myśli Alhambrę, bo Altea do nie 7-mio osobówka, bo pisząc "autobus" to chyba taką opcję masz na myśli:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam altei,ostatnio przejechalem sie taka 1.9 ale po programie na 130Ps i nie bylo zle,na forum leona naczytalem sie ze bkd to zlo i jakos boje sie tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam altei,ostatnio przejechalem sie taka 1.9 ale po programie na 130Ps i nie bylo zle,na forum leona naczytalem sie ze bkd to zlo i jakos boje sie tego silnika.

Każdy piszę wtedy jak ma problem i dlatego tyle złych opinii, pomyśl co by było jak wypowiedzieli by się ci którzy nie mają problemu z tym silnikiem. Po prostu tacy ludzie często nie zaglądają na forum, bo i po co pochwalić się, że ich auto się nie psuje?

Ja mam BKD zrobiony program na 200KM i hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak poznac co mam za silnik czy bkd czy brd czy kij wie jaki

Masz w książce serwisowej, na obudowie paska rozrządu i we wnęce koła zapasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam altei,ostatnio przejechalem sie taka 1.9 ale po programie na 130Ps i nie bylo zle,na forum leona naczytalem sie ze bkd to zlo i jakos boje sie tego silnika.

Każdy piszę wtedy jak ma problem i dlatego tyle złych opinii, pomyśl co by było jak wypowiedzieli by się ci którzy nie mają problemu z tym silnikiem. Po prostu tacy ludzie często nie zaglądają na forum, bo i po co pochwalić się, że ich auto się nie psuje?

Ja mam BKD zrobiony program na 200KM i hula

no właśnie-opinie są tylko tych, którym autko się psuje, tak jak tu na forum osławiony silnik BLB-oczywiście są tacy, którzy jeżdżą i się tym cieszą bez problemów, mój BKD ma już trochę nalatane, co zmusiło dealera, od którego kupiłem auto, to cofnięcia licznika :punish:, auto po programie i poprzedni właściciel-no nie oszczędzał auta-na razie bez poważniejszych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tata ma tourana z 2008 roku właśnie 2,0 BKD . Jest na razie z nim zero problemów, ale przelot tego auta to 54tyś :decayed: Ogólnie też naczytałem się sporo złych opinii na temat tych silników przed 2008 rokiem, ale właśnie jak wspominacie złą opinie tworzą ludzie którzy miesli jakieś problemy z tym silnikiem a Ci którzy nie maja żadnych nie zaglądają na forum bo nie maja po co :wink:

To mówisz Krystian ze altea jednak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktośmiał BLB i wymienił na BKD to jest skok milowy:))) Ja tak mam i powiem OGIEN:) 0 P\problemów "odpikać w niemalowane" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...