Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba poprawy nagłośnienia- prośba o radę


awt

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, chciałbym poprawić audio w mojej niuni, ale jak to zwykle bywa całe przedsięwzięcie jest ograniczone finansowo oraz brakuje wiedzy technicznej która ułatwiłaby dobór i montaż. Obecnie mam w autku zamontowane radio Pioneer DEH4000 ub, z przodu zestaw głośników Mac Audio X 2.13 a na tylnej półce siedzą głośniki Nokii 13tki które wcześniej były z przodu seryjnie założone.

Chciałbym dokupić wzmacniacz w granicach 300-350 pln i jakieś głośniki 16 (myślałem o powerbass s675) na tył( nie mam możliwości przeprowadzenia przeróbek umożliwiających montaż do przodu 16tki). I teraz nie wiem co dalej bo tak, radyjko ma tylko 2 wyjścia chinch a nie chce się go pozbywać a rozumiem że do niego można podłączyć tylko wzmacniacz 2 kanałowy? Jak wygląda podłączenie takiego zestawu? radio podłączam pod wzmaka, od wzmacniacza idzie podłączenie do np przednich głośników a tył zostawiam wpięty bezpośrednio do radia, czy może inaczej to rozwiązać, lub może lepiej jest kupić wzmacniacz 4 kanałowy i zbierać pieniążki na inne radio? Wiem, że ludzi ocenia się po pytaniach ale naprawdę moja wiedza na dany temat jest mocno ograniczona i dlatego szukam pomocy, a budżet ogranicza mnie do tego stopnia, że nie mogę po prostu zlecić zakupu i montażu w serwisie Car-audio. A i najważniejsze jaki wzmacniacz? szukać używanych markowych, czy lepiej kupić nowy ale zarazem z "niższej półki"? Co jest wyznacznikiem jakości w wzmacniaczach? Czy oprócz kabli i w/w sprzętu muszę jeszcze coś kupować?

Głośniki Powerbass to dobry wybór czy może coś innego? Dziękuję z góry wszystkim za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIGNAT ROC1 GWARANCJA (2464503461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bardzo dobry wzmacniacz, a zarazem tani. Z tego co wiem za nowy który by dorównywał mu to byś musiał dać około 1500pln. Miałem taki połączony z tempo 6 dawał fenomenalny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...