Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica multimedialna i Concert III


obr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zakładałem już wątek, w którym prosiłem o radę jakie radio wybrać aby obsługiwało mi MP3 w miarę najniższym kosztem. Doszedłem do wniosku, że kupię Concert III (jeszcze nie kupiłem), bo podobno czytam MP3 i sam przerobię kosz, tunel i klimatronic na 2 din. Teraz jednak naszła mnie myśl, aby może zmienić też kierownicę którą mam, a jest to taka czteroramienna z 2001 r. która mi osobiście się bardzo nie podoba. Chciałbym kupić jakąś ładniejszą z B7 z przyciskami multimedialnymi. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy da się to jakoś łatwo podłączyć, aby działało? Czy jest to tylko wiązka kabli między kierownicą a radiem? Jeśli tak to gdzie szukać takiej wiązki, poszukałem trochę na Allegro i nic nie znalazłem, być może w złą kategorię wszedłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie wysiłku intelektualnego ten wątek powinien odpowiedzieć na większosć twoich pytań http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-r8-tt-b7-19792/index26.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiając sobie kosz robisz badziew, nigdy nie zrobisz tak by sie wszystko ładnie zgrywało 150 zł to nie majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiając sobie kosz robisz badziew, nigdy nie zrobisz tak by sie wszystko ładnie zgrywało 150 zł to nie majątek

każdy orze jak może :) ja już się zastanawiam nad nowiutkim tunelem 2din żeby wszystko spasowało jak fabryka ale jak doliczę koszty nowej popielniczki i tak dalej, przy okazji nowy ręczny, zapalniczka żeby to jakoś wyglądało to taniej wyjdzie nowe auto kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie wysiłku intelektualnego ten wątek powinien odpowiedzieć na większosć twoich pytań http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-instalacja-kierownicy-multifunkcyjnej-r8-tt-b7-19792/index26.html

Dzięki, zaraz zabieram się do lektury;)

A co do, robienia badziewu z kosza, to jeszcze to przemyśle. Ale póki co to nie stać mnie, może jak zobaczę, że faktycznie wyszedł badziew to dorwę jakąś robotę na wakacje i kupie. Student musi jakoś kombinować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym wątku który został tutaj przytoczony jest tylko opis podłączenia kierownicy. A nie ma nic o tym jak puścić wiązkę która jakoś komunikuje radio z kierownicą, domyślam się że u mnie takiej nie ma skoro nie miałem w fabrycznym wyposażeniu kierownicy multimedialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest. Niema dodatkowej wiązki. Kiera komunikuje sie z radiem przez CAN.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to może być brak komunikacji z zegarami :wink: opis jest w Warsztacie jak podłaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concert 3 bez żadnego problemu będzie Ci działał z kierą mf z B7, jeżeli masz już w fisie informacje z radia nie musisz kłaść żadnych dodatkowych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę nieco bardziej ogarnąć temat;) narazie to nie wiem co to FIS i nie wiem co to CAN, ale wszystko przede mną:D Może w następnym tygodniu odbiorę już samochód od lakiernika to zacznę ogarniać, bo póki co sam widziałem go tylko na zdjęciach. Dzięki raz jeszcze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego fis masz między zegarami musisz kupić kierę, taśmę poduszki, moduł z b7,montujesz robisz kodowanie i po sprawie ,z concertem III wszystkie funkcje kiery działają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego fis masz między zegarami musisz kupić kierę, taśmę poduszki, moduł z b7,montujesz robisz kodowanie i po sprawie ,z concertem III wszystkie funkcje kiery działają

Ucziciwość wymagałaby również aby poinformować kolegę, że "dzięki" temu zabiegowi najprawdopodobniej pozbawi się poduszki powietrzenej kierowcy. Ta z B7 wg. wszelkich znaków na niebie i ziemi nie zadziała w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeśli zmienię kierownicę na tą z B7 to poduszka mimo, że będzie to w razie potrzeby nie zadziała? Jeśli tak i mam wybierać, między sprawną poduszką a wyglądem i funkcjonalnością multimedialną, to wybiorę jednak działającą poduszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka w B7 jest dwu zapłonnikowa a w b6 ma jeden. Zresztą na forum jest obszerny temat problemie, ale poduszka nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki w takim razie;) a jest jakiś nowszy model z "ładną" Kierownicą, z którego poduszka zadziała również w moim modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to w takim razie, pozostanę jedynie przy zmianie radia;) I zamiast kupować kierownicy i samemu modyfikować kosz pod radio, kupie kosz na 2din;) Dzięki raz jeszcze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć poduchę i multi to zostaje tylko kiera z b6 4 ramienna z multi ,ale i tak nigdy nie będziesz miał pewności że jaka kolwiek poducha wystrzeli ,widziałem jak w nowym aucie nie wypaliła oczywiście wybór o takich przeróbkach należy do właściciela auta na własne ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 które kupiłem, było już po stłuczce w którym poduszki wystrzeliły. Tata mi jako dobremu synowi za sponsorował właśnie to auto i zajął się również organizowaniem jego naprawy, ja samochód póki co widziałem tylko na zdjęciach:decayed: Podobno w tym tygodniu lub następnym mam je dostać już w swoje ręce:naughty: Poduszka została kupiona identyczna jak była... Tak więc tak czy siak było już grzebane przy sensorach itp;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...