Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy mogę tak jeździć ?


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko, mam problem komp pokazał błąd:

16705 - czujnik obrotów silnika G28

I moje pytanie brzmi:

Czy mogę z uszkodzonym czujnikiem jeździć, czujnik będzie u mnie dopiero kolo czwartku a ja muszę zrobić autem około 2x 150km mogę jechać autem czy mam sobie darować ?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jezdzic mozesz bo jesli samochód jezdzi a bład sie wyswietla to jest to bład sporadyczny który nie wpływa znacząco na prace silnika.Być moze przez chwilę był nieprawidłowy sygnał z owego czyjnika. Jednak musisz wziąć to pod uwage że jesli ten czujnik całkowicie ulegnie uszkodzeniu praca silnika bedzie niemozliwa ponieważ sygnał z tego czujnika jest podstawa do pracy silnika:)

Jesli mozesz powiedz jak sprawuje sie silnik bo mysle o zakupie własnie b6 z tym silnikem. Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa czyli krótko mówiąc mogę sobie jechać i nagle zgaśnie mi silnik i może być po ptakach ? bo skasowanie błędu nic nie dało cały czas sie pojawia ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa czyli krótko mówiąc mogę sobie jechać i nagle zgaśnie mi silnik i może być po ptakach ? bo skasowanie błędu nic nie dało cały czas sie pojawia ten sam.

dokładnie tak jak mówisz i wtedy albo laweta albo holowanie:decayed: ja bym ryzyka nie podjął:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa czyli krótko mówiąc mogę sobie jechać i nagle zgaśnie mi silnik i może być po ptakach ? bo skasowanie błędu nic nie dało cały czas sie pojawia ten sam.

dokładnie tak jak mówisz i wtedy albo laweta albo holowanie:decayed: ja bym ryzyka nie podjął:grin:

:kwasny: nie no ryzyko jest spore a laweta droga :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przypadku uszkodzonego czujnika G28 rolę "bierze" na siebie czujnik G40 -> czujnik wałka rozrządu. Możesz jeździć, tylko wymień go przy okazji. Oczywiście jeśli mówimy o silnikach z PD. W VP rolę tę prawdopodobnie przejmuje G80

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W przypadku uszkodzonego czujnika G28 rolę "bierze" na siebie czujnik G40 -> czujnik wałka rozrządu. Możesz jeździć, tylko wymień go przy okazji. Oczywiście jeśli mówimy o silnikach z PD. W VP rolę tę prawdopodobnie przejmuje G80

Pozdrawiam

Jakub

wymieniony będzie jak najszybciej się da, a to jest możliwe ze samochód mi stanie i dalej nie pojedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za granice to ja nie jadę:decayed: bede jeździł w koło komina az nie przyjdzie częsc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego chcesz od razu wymienić czujnik, należało najpierw sprawdzić okablowanie, następnie sprawdzić mocowanie czujnika oraz czy są opiłki metalu, które powodują zakłócenie sygnału, a błąd na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego chcesz od razu wymienić czujnik, należało najpierw sprawdzić okablowanie, następnie sprawdzić mocowanie czujnika oraz czy są opiłki metalu, które powodują zakłócenie sygnału, a błąd na to wskazuje.

widzisz człowiek cały czas się uczy :whistling: dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...