Treść opublikowana przez kubuś123
-
Ankieta - Kto na jakim oleju jezdzi
Przebieg: ~200.000 tyś LM Top Tec 4600 5W30 Używałem też LM 4100, 10W40 z Mso2 (w innych autach) i nigdy nie było najmniejszego problemu. W rodzince także kilka aut jeździ na Elfie 5w/40 - nigdy problemu nie było.
-
Poziom oleju na bagnecie.
Witam W moim 1.9 pd sprawdzam po około 20 minutach od zgaszenia. (silnik rozgrzany do 90 c ). Mam wtedy prawie max na bagnecie. Rano mam 3/4. Normalne prawa fizyki. Ciecz zwiększa swoją objętość pod wpływem temperatury. W "V6" na vp najlepiej sprawdzać po nocy. Tam system olejowy jest tak skomplikowany że olej dość długo ścieka do miski. Jak odpaliłem z rana V6 i silnik pochodził tylko około 5 minut to stanu oleju na min. nie miałem po 2 dniach nawet. Olej był jeszcze gęsty i został na "górze silnika". 19 PD -> to inna bajka. Pozdrawiam Jakub
-
Czy to uszczelka pod głowicą?
Witam Panowie, takie zabrudzenia schodzą najlepiej acetonem w sprayu. Wysycha w kilka sekund i czyści super nawet bardzo mocne zanieczyszczenia. Zapytaj w motoryzacyjnym o środek do czyszczenia tarcz hamulcowych. Wielu mechaników takie zanieczyszczenia tak czyści. Sam też tak robię. Pozdrawiam Jakub
-
Dymi na biało problem z odpalaniem na zimny silniku 2.5 tdi
Witam Poczytaj .;http://www.a6klub.pl/a6-c5-silniki-25tdi-v6-wszystkie-typy-kompendium-wiedzy-vt13669.htm;. może coś pomoże i podpowie Pozdrawiam Jakub
-
Tajemniczy wężyk od czego?
Witam filtr powietrza -> N18-> sterowanie zawór EGR Pozdrawiam Jakub
-
Bagnet oleju i jego obudowa.
Witam Ostatnio w Wrocławiu do 1.9 AWX kumpel kupił ASO za 18 zł. Nie kupuj podróbek bo często różnią się długością i są trochę niechlujnie wykonane na wtryskarce u Pana Henia w stodole Pozdrawiam Jakub
-
Tajemniczy wężyk od czego?
Witam Sprawdź czy on czasem nie wchodził w obudowę filtra powietrza.... z boku Pozdrawiam Jakub
-
Czy mogę tak jeździć ?
Witam W przypadku uszkodzonego czujnika G28 rolę "bierze" na siebie czujnik G40 -> czujnik wałka rozrządu. Możesz jeździć, tylko wymień go przy okazji. Oczywiście jeśli mówimy o silnikach z PD. W VP rolę tę prawdopodobnie przejmuje G80 Pozdrawiam Jakub
-
"Zniknięcie" oleju
Witam Sprawdź olej najlepiej po nocy. Przerabiałem to u siebie. Miarodajny poziom na 100 % jest po dłuższym postoju -> kilka godzin. System olejowy jest na tyle skomplikowany, że olej długo ścieka do miski. No chyba że, turbo Ci już puszcza. Poz.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich bardzo gorąco. Mam na imię Kuba. Mam nadzieję że znajdę na tym forum wiele cennych informacji... Oczywiście będę starał się także pomóc innym w miarę możliwości.. Pozdrawiam Kuba :>