Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju na bagnecie.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem maly, wymienialem olej w sobote. Zajechalem do garazu , odczekalem chwile i byl max stan, czyli cale to wglebienie na bagnecie bylo w oleju, mysle hmm max, no dobra , .... dzis zachodze a tutaj olej ponad stan max tak z 5 mm moze mniej...i co teraz ? Moze tak byc czy mam jakos odessac nadmiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jedną koszulkę termokurczliwą o średnicy np: 4-5 mm, strzykawkę i poprzez otwór na bagnet - odessiesz nadmiar oleju :wink:

Bo z takim poziomem, to jak dłuzej pojeździsz, to ci może wydmuchać przykładowo uszczelkę pod pokrywą zaworów lub - co gorzej - pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie, wiec kupie strzykawke i odessam nadmiar, ehhh do frajera juz oleju nie pojade wymieniac. Odessac do polowy wgniecia i bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wlałeś tego oleju? normalnie do tego silnika powinno wejść około 4 - 4,2 litry. Jak nie wlałeś więcej to może ropka się dostaje do oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież filtr jest do góry, po nocy cały olej zszedł z filtra do miski, powinno olej się sprawdzać około 15 minut po zgaszeniu gorącego silnika????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak odessasz do górnego poziomu ożebrowanej części bagnetu. To jest zalecany MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszlo niecale 3.9 l. Jak sie przejechalem i pare minut po zgaszeniu autka sprawdzielm stan to byl max, a dzis jak autko postalo 2 dni , ma 5 mm ponad max.

To jak w koncu sprawdzac poziom oleju ? Bo ja slyszalem ze najlepiej jak auto postoi i wszysko ścieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 minut po zgaszeniu silnika. A najlepiej sprawdzić z rana na zimnym, bo rozgrzany olej zajmuje większą objętość :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy mialem poziom max, jak zgasilem silnik i odczekalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy nie leje się od razu na max miarki:facepalm: Bo łatwiej jest potem dolać - niż ten nadmiar spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widac ten pesudo mechanik nie wie o tym....no nic, mam skrzykawke wiec zadzialam, a olej odsaczony sie doleje jak zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 minut po zgaszeniu silnika. A najlepiej sprawdzić z rana na zimnym, bo rozgrzany olej zajmuje większą objętość :decayed:

Sorry Panowie ze spytam... ale jak to jest z tym sprawdzaniem oleju. Bo moze sie cos naucze.

Jedna teoria jest ze rano po nocy, a inna ze 10-15 minut po jezdzie.

No wiec jak to jest naprawde...?

Dziekuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory myslalem ze najlepiej jak auto postoi troche, a teraz taki myk, bo w sumie racja , tutaj filtr na gorze jest i jak auto postoi to z filtra zleci olej...a jak sie odpali i wsiaknie w filtr to bedzie mniej na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz olej, to zalewasz 3/4 dozwolonego poziomu. Z reguły wjeżdżasz z rozgrzanym silnikiem na kanał, co nie? I w takim wypadku po niecałych 10 minutach sprawdzasz raz jeszcze - ile jest na miarce. Bo wtedy już ciepły i rzadszy olej - szybciej spłynie do miski olejowej. A później - nawet w tym samym dniu - na zimnym silniku sprawdzasz sobie poziom, celem upewnienia sie, że wszycho jest OK :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory myslalem ze najlepiej jak auto postoi troche, a teraz taki myk, bo w sumie racja , tutaj filtr na gorze jest i jak auto postoi to z filtra zleci olej...a jak sie odpali i wsiaknie w filtr to bedzie mniej na bagnecie

No wiec, kiedy lepiej... rano czy wieczorem? Mam na mysli po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec, kiedy lepiej... rano czy wieczorem? Mam na mysli po pracy.

Skoro rano jedziesz do pracy, to podchodzisz do auta, sprawdzasz i jedziesz :decayed: To zajmuje góra 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 10 minut po zgaszeniu silnika. A najlepiej sprawdzić z rana na zimnym, bo rozgrzany olej zajmuje większą objętość :decayed:

Jedna z lepszych wypowiedzi na forum. Ja zawsze sprawdzam po dłuższym postoju, auto zawsze w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim 1.9 pd sprawdzam po około 20 minutach od zgaszenia. (silnik rozgrzany do 90 c ). Mam wtedy prawie max na bagnecie. Rano mam 3/4. Normalne prawa fizyki. Ciecz zwiększa swoją objętość pod wpływem temperatury. W "V6" na vp najlepiej sprawdzać po nocy. Tam system olejowy jest tak skomplikowany że olej dość długo ścieka do miski. Jak odpaliłem z rana V6 i silnik pochodził tylko około 5 minut to stanu oleju na min. nie miałem po 2 dniach nawet. Olej był jeszcze gęsty i został na "górze silnika". 19 PD -> to inna bajka.

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wlałeś tego oleju? normalnie do tego silnika powinno wejść około 4 - 4,2 litry. Jak nie wlałeś więcej to może ropka się dostaje do oleju

Jakie 4.2... 4l wlejesz i bedzie za duzo :thumbdown:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...