Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju na bagnecie.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podepnę się do tematu.Po 2 dniach postoju auta jest poziom oleju(patrz zdjęcie )zaznaczone nr 1 a z kolei po przejechaniu kilku kilometrów i sprawdzeniu po 10 minutach stan jest pod nr 2.Czy ten stan jest odpowiedni?Czy muszę upuścić trochę oleju?Co o tym sądzicie?

Poziom oleju na bagnecie SAM_1973.jpg | damian866 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu.Po 2 dniach postoju auta jest poziom oleju(patrz zdjęcie )zaznaczone nr 1 a z kolei po przejechaniu kilku kilometrów i sprawdzeniu po 10 minutach stan jest pod nr 2.Czy ten stan jest odpowiedni?Czy muszę upuścić trochę oleju?Co o tym sądzicie?

Poziom oleju na bagnecie SAM_1973.jpg | damian866 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Niestety ale wyglada na to ze masz stan oleju ponad MAX...

Kiedy wymieniales olej i ile bylo zalane...?

Sytuacja podobna jak u autora watku kolegi sebul....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnej wymianie, powiem zeby wlal 3,5 l i sie nie martwil jak bedzie malo, ze ja sobie sam doleje, mam juz gdzies takie zabawy./

Temat uwazam za ogarniety...

Trzymaj sie Sebastian, i nie daj sie fachowcom - mechanikom... :wink:

Ja wychodzę z założenia, że jeśli coś ma być dobrze zrobione to najlepiej zrobić to samemu, szczególnie w przypadku mechaników samochodowych i warsztatów - teoria ta sprawdza się doskonale :wink:

Inna sprawa że nie każdy kierowca musi być jednocześnie mechanikiem, ale przy tym poziomie fachowości wśród mechaników czasem ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Witam podepnę się do tematu.Po 2 dniach postoju auta jest poziom oleju(patrz zdjęcie )zaznaczone nr 1 a z kolei po przejechaniu kilku kilometrów i sprawdzeniu po 10 minutach stan jest pod nr 2.Czy ten stan jest odpowiedni?Czy muszę upuścić trochę oleju?Co o tym sądzicie?

Poziom oleju na bagnecie SAM_1973.jpg | damian866 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Niestety ale wyglada na to ze masz stan oleju ponad MAX...

Kiedy wymieniales olej i ile bylo zalane...?

Sytuacja podobna jak u autora watku kolegi sebul....

Witam do wymiany zostało 5tyś nie wiem ile było zalane dostarczyłem 4 litry oleju mechanikowi banki nie zwrócił a powinno być 3,8 za każdym razem kiedy sprawdzałem stan oleju po kilku minutach znajdował się na poziomie nr2 dlatego dołączyłem do wątku bo ten poziom oleju mnie trochę zdziwił?Tylko ten wyższy stan jest zauważalny jak auto stoi kilka dni i jest nieodpalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że nie każdy kierowca musi być jednocześnie mechanikiem, ale przy tym poziomie fachowości wśród mechaników czasem ręce opadają.

Dokladnie... i calkiem dobrze ze w dzisiejszej dobie komputerow mozemy miec takie forum jak to nasze.

I zdobywac tu informacje i doswiadczenia.

Dawno temu jak ja zaczynalam przygode z samochodami, nie bylo forum i kompa.

A mechanik byl jak wyrocznia, ale tez trzeba uczciwie powiedziec ze wteczas mechanicy byli jednak bardziej OK...

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Witam do wymiany zostało 5tyś nie wiem ile było zalane dostarczyłem 4 litry oleju mechanikowi banki nie zwrócił a powinno być 3,8 za każdym razem kiedy sprawdzałem stan oleju po kilku minutach znajdował się na poziomie nr2 dlatego dołączyłem do wątku bo ten poziom oleju mnie trochę zdziwił?Tylko ten wyższy stan jest zauważalny jak auto stoi kilka dni i jest nieodpalane.

Szkoda silnika... sprobuj zastosowac te samą metode co autor watku... odesac olej do prawidlowego stanu.

I na nastepny raz pamietaj... to co pisalam juz powyzej. To Ty placisz za wymiane oleju, i dlatego mozesz poproscic "szanownego Pana mechanika"... czy byl by tak uprzejmy i nalał do silnika tylko 3.5 litra.

A reszte juz wiesz..

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Witam do wymiany zostało 5tyś nie wiem ile było zalane dostarczyłem 4 litry oleju mechanikowi banki nie zwrócił a powinno być 3,8 za każdym razem kiedy sprawdzałem stan oleju po kilku minutach znajdował się na poziomie nr2 dlatego dołączyłem do wątku bo ten poziom oleju mnie trochę zdziwił?Tylko ten wyższy stan jest zauważalny jak auto stoi kilka dni i jest nieodpalane.

Szkoda silnika... sprobuj zastosowac te samą metode co autor watku... odesac olej do prawidlowego stanu.

I na nastepny raz pamietaj... to co pisalam juz powyzej. To Ty placisz za wymiane oleju, i dlatego mozesz poproscic "szanownego Pana mechanika"... czy byl by tak uprzejmy i nalał do silnika tylko 3.5 litra.

A reszte juz wiesz..

Powodzenia i pozdrawiam

Już spuściłem około 200ml dokładnie tak jak piszesz wyżej wlać 3,5l resztę samemu uzupełnić stan

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...