Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju na bagnecie.


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

ile wlałeś tego oleju? normalnie do tego silnika powinno wejść około 4 - 4,2 litry. Jak nie wlałeś więcej to może ropka się dostaje do oleju

Jakie 4.2... 4l wlejesz i bedzie za duzo :thumbdown:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Mysle ze najlepiej przy wymiania oleju robic tak jak ja.

Jade na wymiane oleju i od razu na wstepie mowie... banka jest 5 litrowa wiec prosze tyle nalac zeby mi jeszcze w niej 1.5 litra zostalo... Oczywiscie mechanicy odrazu krzycza, ze bedzie zamalo oleju itp.

Wiec mowi ze ja pozniej sobie doleje, i jesli mam zaplaci to prosze mi zrobic tak jak ja chce..

Nastepnie za 2-3 godzinki sprawdzam stan i powoli dolewam oleju. Na 2-3 razy az stan bedzie max... na zakratkowanym polu bagnetu... i to bylo by tyle.

I naprawde nie interesuje mnie co mowia mechnicy i co pisza firmy olejowe na swoich stronach.

Bo ilosc oleju np. do AFN na prawie kazdej stronie jest inny.

Wazne jest zeby w aucie stan byl prawidlowy... a czy to jest 3.5-4.0 czy 4.5... to mnie poprostu nie interesuje.

Ponizej kolega endriuu zrobil przykladowy spis ilosci oleju do konkretnych silnikow.

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danu44- czyli jak sprawdzasz olej to masz max stan tak ? A mozesz sprawdzic olej np jutro, zanim odpalisz auto ? Tak zeby pare godzin postalo....ciekawi mnie czy tez bedziesz miec ponad max :) Bp jesli tak , to nie ide odsysac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc najlepiej sprawdzic rano na w miare plaskiej powierzchni i na bagnecie najlepiej jak jest troche ponizej gornej granicy tego zalamania :wink:

Mam takie miejsce obok domu, gdzie jest idealnie prosto. Spawdzilam sobie... poziomicą, a co...

I jak mam stan na gornej kresce zakratkowanego pola to uwazam to za max... i ze jest dobrze.

Nie wiem jak to u Was jest Panowie... ale moje auto jak postoi 3 godziny, to ma taki sam stan oleju, jak po calej nocy. No nie wiem, ale tyle lat jezdze autami i zawsze sprawdzalam olej na zimnym silniku, albo co najmniej na letnim. Naprawde nie wiem dlaczego nalezaloby sprawdzac olej na cieplym silniku.

Jakies calkiem nowe teorie slysze. No ale moze, ja pozostane przy swojej metodzie

Pozdrawiam

PS. Sebastian... musisz go odesac, bo powypycha Ci uszczelniacze... stan tak jak pisalam... polowa pomiedzy dwoma (gorne i dolne) zgieciami... albo troszke wyzej... czyli koniec gorny zakratkowanego pola... i bedzie ok. Tak ja uwazam, ale moze koledzy maja inne zdania, wiec nie bede negowala.

Albo 3/4 calego wgiecia... to dalej wychodzi na gorna kreska na zakratkowanym polu...

Skoda Club - Poziom oleju - na zimno czy na cieplo ? -| Forum Octavia Fabia Superb Roomster Yeti ..::| ŠKODA KLUB |::..

Samochd do egzaminowania - Ford Fiesta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten olej powyżej zagięcia czy powyżej tego kratkowego pola ale poniżej zagięcia?

No wlasnie... dobre pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cieplym jest na max tj nma zagieciu go nie ma , ale jest na calej tej kratkowanej powierzchi, a po 2 dniach postoju jest tyle:

igxcma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne trochę, że po 2 dniach aż tak się powiększa, jak by był na zagięciu to bym się nie przejmował ale tu może lepiej trochę odessać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cieplym jest na max tj nma zagieciu go nie ma , ale jest na calej tej kratkowanej powierzchi, a po 2 dniach postoju jest tyle:

Jak dla mnie jest zaduzo... odciągni do ponizej tego zalamania

No i sprawa jest jasna. Jak silnik cieply, to olej jest rozrzucony jeszcze w silniku i miarka pokazuje mniej.

Jak auto postoi i caly olej scieknie do miski olejowej to miarka pokazuje wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle instrukcji obsług

Pozdrawiam.

Sławek

No super... nic dodac, nic ujac... tak mam byc...!!!

Tylko ze tu pisza o cieplym silniku, ale zeby jednak odczekac kilka minut. Wiec jesli bedzie olej w pozycji B... czyli zakratkowane pole, to na zimnym podniesie sie do maksymalnie do pozycji A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze moj bagnet inaczej wyglada ;]

Tylko teraz pozostaje taka sprawa, by czasem jakis syfek nie wlecial podczas odsysania oleju ;/

I zobaczcie co pisze, nie po dluzszym postoju, tylko po wylaczeniu silnika, a u mnie po wylaczeniu jest stan ok ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zobaczcie co pisze, nie po dluzszym postoju, tylko po wylaczeniu silnika, a u mnie po wylaczeniu jest stan ok ....

U Ciebie nie jest ok... na cieplym silniku masz A... albo wiecej, a najlepiej powinno byc B... czyli zakratkowane pole.

Co daje ze na zimnym olej znajdzie sie w poblizu A...

I to jest wszystko w normie.

A Ty na zimnym masz znacznie powyzej A...

Odciagnij 100 gram i bedzie ok.

Mierz POZIOM OLEJU w samochodzie. Jak prawidłowo zmierzyć stan oleju w silniku. ciśnienie oleju, olej samochodowy, stan oleju w samochodzie, poziom oleju, mierzenie poziomu oleju, eksploatacja auta, olej w silniku, stan oleju w silniku, ciśnienie w o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem telefonu i nie zrobilem fotki, ale....odciagnalem kolo 0,4 l oleju i wreszcie stan byl prawie max , tzn troszke przed tym zagieciem...wiec spoko....odpalilem auto, pochodzilo chwilke, zgasilem, sprawdzilem stan oleju...jest na tym zagieciu ale nie po stronie max a minimum, odczekalem pare minut i doszedl do prawie polowy tego zakratkowanego, dluzej nie chcialo mi sie czekac wiec pojechalem do sklepu i do domu :) Olej ten mam w buteleczce i jak cos to go doleje jakby kiedys troszke brakowalo....ale dziwi mnie to, ze zaraz po zgaseniu auta, olej byl na minimum...jutro szkocze do garazu i zobacze ile jest po tych kilku godzinach stania, ale mysle ze juz maxa nie przekroczy :)

Przy nastepnej wymianie, powiem zeby wlal 3,5 l i sie nie martwil jak bedzie malo, ze ja sobie sam doleje, mam juz gdzies takie zabawy./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalilem auto, pochodzilo chwilke, zgasilem, sprawdzilem stan oleju...jest na tym zagieciu ale nie po stronie max a minimum, odczekalem pare minut i doszedl do prawie polowy tego zakratkowanego

Nie kumam tu czegoś :facepalm: Macie napisane, ze poziom oleju na gorącym silniku sprawdza sie po około 5-10 minutach od wyłączenia silnika, zeby olej miał czas ścieknąć z silnika do miski. A potem - celem dokładniejszej weryfikacji, sprawdza sie poziom na zimnym silniku.

A wy dalej roztrząsacie temat, jak wiosenny obornik :wink:

Nauczcie się, że nie wszystko co jest napisane w instrukcji obsługi, to trzeba w to ślepo wierzyć.

Max poziom oleju - zalecany - do końca ożebrowanej powierzchni bagnetu. Minimum oleju - dolna krawędź ożebrowanej powierzchni bagnetu. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak sprawdziłeś olej od razu po zgaszeniu silnika to wiadomo, że będzie na minimum, to nie woda, że od razu spływa na dno, trzeba zostawić na to 5-10 minut najlepiej żeby wszystko spłynęło na dół i dopiero sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnej wymianie, powiem zeby wlal 3,5 l i sie nie martwil jak bedzie malo, ze ja sobie sam doleje, mam juz gdzies takie zabawy./

Temat uwazam za ogarniety...

Trzymaj sie Sebastian, i nie daj sie fachowcom - mechanikom... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sie sam nie spodziewalem ze taka dyskusja sie rozwinie :) A w innym aucie wymianiam olej od 5 lat i nigdy takich cyrkow nie bylo :) Pewnie tez przez to ze filtr na dole a tutaj o gory :)

---------- Post dopisany 27-06-2012 at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany 26-06-2012 at 15:05 ----------

Po dniu stania auta, olej jest na max, przed zagieciem :) Czyli juz wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...