Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"Zniknięcie" oleju


dies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Dzisiaj robiłem kontrole auta. Robię ją średnio co 3 tyg. (płyny: chłodnicze, wspomagania itd...) Przy sprawdzeniu poziomu oleju włosy na głowie stanęły mi dęba. Zaglądam na bagnet i oczom nie wierze. Z idealnej polowy stanu oleju, zrobiło się absolutne minimum. Auto nie było od ostatniej kontroli bardzo eksploatowane. Nie kopci i nie zostawia plam. Stan oleju sprawdziłem po trasie 20km. Oczywiście odczekałem swoje i kontroli dokonałem na równym terenie. Co z tym olejem się mogło stać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolej oliwy, i monitoruj, jaki to był olej???, może to być turbinka, uszczelniacze zaworowe, kopci na niebiesko?? bądź wyciek, zobacz czy niema plam??

W 2.5 jak słaby olej lubi ''parować'', 2.5 nie lubi niskich poziomów oleju, trzymaj na ok 3/4, nie sprawdza się go rano tylko kilkanaście minut po zgaszeniu gorącego silnika,. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź olej najlepiej po nocy. Przerabiałem to u siebie. Miarodajny poziom na 100 % jest po dłuższym postoju -> kilka godzin. System olejowy jest na tyle skomplikowany, że olej długo ścieka do miski. No chyba że, turbo Ci już puszcza.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź olej najlepiej po nocy. Przerabiałem to u siebie. Miarodajny poziom na 100 % jest po dłuższym postoju -> kilka godzin. System olejowy jest na tyle skomplikowany, że olej długo ścieka do miski. No chyba że, turbo Ci już puszcza.

Poz.

przy filtrach z wkładem, znaczy filtrach na górze, olej sprawdza się inaczej czytaj post wyżej, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z idealnej polowy stanu oleju, zrobiło się absolutne minimum.

Piszesz ze robisz kontrole co 3 tygodnie. To brawo i super. Ale nie wiemy ile to jest kilometrow w Twoim przypadku.

Jeden w 3 tygodnie zrobi 300 kilometrow, a ktos inny nawet 3 tys.

Mysle ze raczej powinienes kierowac sie bardziej iloscią przejechanych kilometrow niz czasem.

Ale zalozmy ze przejechales w tym czasie 1000 kilometrow, a od polowy stanu do minimum, jest pewnie okolo 250 ml... czyli nie jest to jeszcze katastrofa.

Bywaja przypadki (skrajne oczywiscie) ze z silnika znika 1 litr oleju na 1000 kilometrow.

Czyli z max. nie ma nic na miarce.

I wtenczas nalezy juz sie martwic na powazne.

Ostatnio na forum bylo pare watkow na ten temat. Ale konczyly sie tym ze ktos uzupelnial olej i kontrolujac go nastepnie dosc czesto nigdy wiecej nie mial juz takiego przypadku.

Sama osobiscie dwa lata temu (lato, temp. + 30) mialam podobno sytuacje. Auto jechalo w trase (1000 kilometrow) a stan na miarce byl max.

Po powrocie i kontroli, okazala sie ze jest znacznie ponizej minimum.

Pisalam o tym na forum, koledzy spekulowali (turbina itp) co to moglo sie stac, gdzie zniklo prawie 1 litr oleju. Nastepnie doradzono mi uzupelnic (co oczywiste) stan do max i kontrolowac olej co 200-300 kilometrow. Tak tez robilam przez nastepne 2-3 tys. kilometrow, i co sie okazalo ze podobna sytuacja nie powtorzyla sie juz. Teraz raz na 1 tys. sprawdzam i dolewam olej w ilosci okolo 40-50 gram. I jest ok.

Mam nadzieje ze Ciebie spotkal podobny przypadek co mnie i ze wszystko wroci do normy.

Dolej olej, sprawdzaj co 300 kilometrow i daj znac co bedzie za 1-2 tys. kilometrow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudlaty66. Olej dolany (5w30 Mobila). A4 nie puści nawet dymka. Plam też nie ma. Na razie zrobię jak radzi danu44. Po prostu będę po dolewce kontrolował sytuacje na bieżąco. Może po prostu miał jakiegoś focha ;P. Na razie dziękuję za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej dolany (5w30 Mobila).

Ja bym zmienila na inny olej...

Napisz jeszcze dokladnie jak ten olej sie nazywa...?

Takie opinie chodza po necie.

Cyt.

Spora część olejów Mobil i Castrol dostępna na polskim rynku w "rewelacyjnych cenach" to rozlewane w garażach lub za naszą wschodnią granicą podróbki.

Policja.pl - Aktualności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Motul, tu na forum innego nie polecają :) Poczytaj, na forum jest obszerny temat. Ja Lałem Shell-a do mojej byłej V-ki ale nie pamiętam dokładnej nazwy (5w40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys na elfie 5/40 po trasie Polska- Anglia ''zgubiłem'' ponad litr, potem zmiana na castrola Edge 5/40, ta sama trasa, ten sam silnik, nic nie zmienione, nie wział nic, od tamtej pory tylko na Edge smigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Special V 5w30 Syntetic.
Podobno AUDI właśnie taki olej zaleca do V-ek. Ale to podobno. Zapoznam się z tematem. Dodam tylko, że przed tym dziwnym zdarzeniem Audi nie wzięło ani krzty oleju po zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Special V 5w30 Syntetic.
Podobno AUDI właśnie taki olej zaleca do V-ek. Ale to podobno. Zapoznam się z tematem. Dodam tylko, że przed tym dziwnym zdarzeniem Audi nie wzięło ani krzty oleju po zmianie.

Chyba zle wpisujesz nazew tego oleju, bo ja go w produktach Mobila nie widze.

Mozesz podac jakis link, gdzie go widac?

Mobil w Polsce | Silnikowe oleje samochodowe

PS. A czytasz Ty Adamie PW...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę. Pełna nazwa tego oleju to Mobil Super 3000 XE 5W-30. Na karteczce kontrolnej pod maską mam dodatkowo napisane ten "V special". Nie zwróciłem uwagi na PW. Poprawie się na przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa tego oleju to Mobil Super 3000 XE 5W-30.

Nie zwróciłem uwagi na PW. Poprawie się na przyszłość :)

A no wlasnie, teraz to calkiem inny olej.

Ale jak chcesz rozmawiac o olejach, to tak jak napisalam na PW.

Tu nie jest dzial do tego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź olej najlepiej po nocy. Przerabiałem to u siebie. Miarodajny poziom na 100 % jest po dłuższym postoju -> kilka godzin. System olejowy jest na tyle skomplikowany, że olej długo ścieka do miski. No chyba że, turbo Ci już puszcza.

Poz.

bzdura :whistling:

Witam

Sprawdź olej najlepiej po nocy. Przerabiałem to u siebie. Miarodajny poziom na 100 % jest po dłuższym postoju -> kilka godzin. System olejowy jest na tyle skomplikowany, że olej długo ścieka do miski. No chyba że, turbo Ci już puszcza.

Poz.

jak silnik zimny i na dworze ok.5 stopni to tak jak ciepły to patrz wyżej :whistling:

do autora wątku!! robiłeś trasy jakieś gdzie auto dostawało w palnik przez dłuższy czas....napisz coś więcej..... pod silnikiem sucho ,przewody z intercoolerów szczelne ...suche??? byłeś pod autem ??

ot. :albo powróżymy z fusów i Cię uszczęśliwimy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...