Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Audica odebrana po poważnej awarii oto koszty


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po poważnej awarii mojej Audicy co nie którzy wiedzą co się stało ;(

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_b5_1z_chyba_turbina_poszla_i_caly_olej-t31269.0.html

postanowiłem podsumować wszystkie koszty jakie mnie wyniosły nie wiem czy prawidłowe ceny mam na kartce ale tego mechanika nie polecam ze względu na to że sam wymienia jakieś części które nie są tak pilne do wymiany a więc zaczynamy

Głowica - planowanie, prowadnice zaworów, uszczelniacze zaworów, jakieś panewki ? ( robiona w Krakowie koło M1) - cena 400 zł

uszczelka głowicy - 112 zł

uszczelka pk. zaw - 41 zł

uszczelka kolektorów - 23 zł

filtr oleju - 10 zł

olej - 104 zł

zimering - 10 zł (tylko nie wiem do czego)

świeca żar - 29 zł

przewód powrotny paliwa 20 zł

drobne materiały - 10 zł

pasek rozrządu - 57 zł

napinacz - 97 zł

rolka prowadz. - 69 zł

płyn chłodniczy - 49 zł

turbina - 1000 zł

Robocizna - 400 zł

KOSZT 2431

Kolor czerwony oznacza te części które ja kupiłem i które nie zostały wymienione na te co kupiłem tylko te które on sam kupił i musiałem za to zapłacić, albo które nie musiały zostać wymienione natychmiast np: świeca, przewód powrotny paliwa, natomiast ja kupiłem płyn do chłodnicy olej fitr oleju i musiałem płacić za jego :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ;([br]Dopisany: 17 Maj 2008, 11:50 _________________________________________________acha zauważyłem że szyba kierowcy sie nie otwiera widzę że silniczek chodzi ale nie chce odsunąć muszę zobaczyć, a na pewno się otwierała następna sprawa to taka że prawy kierunek w lampie przedniej nie chodzi i jest strasznie zaparowany ten kierunek na pewno czegoś takiego nie miałem co może być z tym kierunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje koszta

pasek rozrządu - 57 zł

napinacz - 97 zł

rolka prowadz. - 69 zł

razem = 223zł

ja ostatnio płaciłem za te tajle

pasek rozrządu - 102,39 zł

napinacz - 133,32 zł

rolka prowadz. - 102,39 zł

razem = 338,10zł /brutto plus montaż 245zl = razem 583zł

różnica cenowa w częściach to 115zł - to tak żle cię niepoliczył .

Najlepiej przed naprawą ustalić ,że przynosisz części do naprawy i niepowinno być kłopotu .

Warsztaty naprawcze niechętnie na to się godzą ,no bo wiadomo na częściach dodatkowo chcą zarobić plus usługa.

Ja robię zawsze taki manewr - zanim pojade na warsztat , sprawdzam ceny części np. klocki i tarcze.

Potem jade do servisu i pytam ile za części ile za robote i podejmuje decyzje np. części moje ,ich usługa .

Ceny mam podane więc nie może już mnie naciągnąć na droższą robociznę.

Ważne aby ustalić czy to co mówią to netto - czy brutto bo gadać można a jak przyjdzie płacić to jest hasło plus Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego ,ze naprawde duze koszty, hhmmmm nie wiem czy nie taniej było kupić nowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuję ze kpl rozrząd to firmy Gates taki zakłada tylko bo jest dobry turbine sam kupowałem w Mielcu dał mi cynk jeden klubowicz z forum i dzięki mu za to :notworthy: ale nie powinienem płacić za olej itp jak kupiłem swój a on zalał go swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iverson koszt ogólny duży ale za części to niezapłacił drogo .

Wszystko jeszcze zależy jakie tajle dostał

za rozrząd zapłaciłem więcej świece bosch kupowałem w tej samej cenie olej i płyn fitry to przecież normalne stawki - jedynie robocizna 400zł trudno ustalić ( stawka na godz w servisie to ok 40 do 50zł/h)

do tego turbina za klocek to się nazbierało.

Tak to już jest jeżdzisz i jeżdzisz cieszysz się ale jak przyjdzie naprawiać no to bum kase musisz wyciągnąć .

Albo kupić inne auto - wczoraj kolega sprzedał audi80 z 90r. za 2,500zł sprawny do jazdy. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyjemy w kraju gdzie każdy szuka głupszego od siebie

zakombinować, urwać na czymś, oszukać, wykręcić- to niestety wciąż norma

choć na szczęście to się zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak kąt wtrysku ustawił mam nadzieje że dobry wcześniej miałem 032 trochę mało minimalnie musiałem dłużej kręcić w zimie ale teraz to zobaczę na wieczór jaki mam boje sie że będę miał mniejszy, ale szybę mi popsuł i strasznie zaparowany kierunek w lampie valeo prawy wcześniej tego nie miałem a i jeszcze żarówka chyba spalona bo nie chodzi jak tam jest żarówka w tym kierunku orientuje się ktoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby sie naprawić nie da bo patrzyłem urwali linke i coś skrzywili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...