Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Flash od 2,5 TDI w 1,9 TDI ?


lisek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie wróciłem od gościa , który zajmuje się chiptunungiem TDI. Oczywiście chciałem nieco podkręcić moją perełkę choć kumple twierdzili, że fajnie jeździ, szczególnie na biegach od 1 do 3. Przed chipowaniem miałem w aucie "tajemniczy" włącznik, po naciśnięciu którego odczuwalna była zmiana mocy. Po lekturze na forum wywnioskowałem, że to jakiś box i należy sie tego pozbyć, więc to dodatkowo mnie zmobilizowało. Po rozebraniu sterowanika okazało się rzeczywiście, że jest tam coś wlutowane a dodatkowo gość twierdzi , że był tam flash z silnika 2,5 TDI. Tymczasowo mi coś wgrał przez złączei zamienił flash na taki z 1,9 TDI , ale auto jest dużo bardziej mułowate niż przed zabiegiem. Gość ma mi zrobić jakiś program , ale zastanawia mnie jedno: czy jesli program nie będzie mnie satysfakcjonował nie wrócić do opcji pierwotnej choć dziwnej nieco przyznajcie ? :) Każda opinia cenna, czekam na wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u goscia co zajmuje sie tuningiem i umnie w sterowniku byl falsh od pegasusa,pogralismy troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gość twierdzi , że był tam flash z silnika 2,5 TDI.

ja juz bym do niego nie wracal ....

[a moze masz dospawane 2 dodatkowe cylindry ... :polew: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Do tego pseudotunera nie wracaj.Lepiej zgłoś się do Dynosoft Wrocław masz w okolicy.

A Szczerze to nie wiem na ile zamierzasz podkręcić samochód ale zmiana końcówek wtrysków na 216 i wgranie dobrego programu to podstawa,więcej dowiesz się czytając forum lub złap kontakt z Witkiem "Rogalotti" on uleczy Cię od wszystkiego złego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja byłem u Rogalottiego w środę 14.05. Zmieniłem końcówki wtrysków na 0.216 AHY. Priorytetem dla mnie było podkręcenie silnika ale bez zbędnego zadymienia. Rogal wywiązał się z zadania perfekcyjnie - samochód dwie i pół godziny był hamowany - Witek zrobił chyba z dwadzieścia korekt softu. Wynik to 150 km i 318 nm - bezdymnie - nie ma jak u niektórych kolegów Stefana Batorego z tyłu samochodu :polew: . Jazda teraz to prawdziwa przyjemność - polecam. Ja przyjechałem do Rogala 400 km w jedną stronę - warto było. :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob555 - bardzo merytoryczna wypowiedź, jak na prawdziwego tunera przystało :notworthy:

Nikt inny mi w Twojej okolicy nie przychodzi do glowy kto by mogl takie pierdoly wygadywac....

Koledzy juz wypowiedzieli sie za mnie w tym temacie...wiec dodam tylko tyle : po prawidlowo napisanym programie roznice sa odczuwalne zdecydowanie na + w porownianiu do boxa/rezystora czy cokolwiek tam miales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...