Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopci na biało na luzie !!


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko do Was. Zauwazylem na postoju ze moje audi kopci na bialo. Dziwne ze jest to ze jak np. wylacze klimę to mniej ( dodam ze bylo to dzisiaj jak temp. byla 38 C )

i co dalej. przy ruszaniu na pelnym gazie kopci jakby sie paliło i zaraz to znika i jak juz jadę dalej to tego kopcenia nie ma. Dziwne ze nawet jak go probuje przykatowac.

Moze tez cos z Webasto wspolnego bo dzis uruchamialem z pilota chlodzenie. Czy moze cos sie gdzies spala i dlatego kopci z rury ?

Co moge dodac. Nie zauwazylem aby temperatura silnika rosła, płynu raczej nie ubywa do chłodzenia.

I co dziwne jak tak dymi i dodam gazu to leci chmura i potem moge juz gazowac i jest mniej lub wogóle.

A dodam jeszcze ze w tamtym tygodniu wymieniłem klapę gaszącą. Wczesiniej czyli miesiąc temu wyczysciłem cały egr.

Czy moze byc z tym jakaś przyczyna ?

Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia ?

Prośba o pomoc bo niewiem czy to coś powaznego i powinienem się szykować :( wrrrrrrrrrrrr

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś czy przy wyłączonym silniku webasto nie puszcza bąka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sprawdzalem ale mogę to jutro zrobic. ale dziwne ze potem jak silnik zapalony to tylko klima chodzi przeciez i wtedy tak jakby cos tam sie tliło,

Dziwne jest ze rzeczywiscie po wyłaczeniu klimy dymienie zmniejsza sie odrazu. I podczas jazdy juz tego nie ma .

Nie odczułem aby coś sie działo z autem, tzn spadek mocy, wzrost spalania, etc.

Wszystko jest ok.

Sam niewiem co to moze być. Może cos tam sie skrapla na luzie na rure ? ale to ewidentnie biała chmura jak ruszam , a jak stoi to po prostu dymi na biało. :(

---------- Post dopisany 05-07-2012 at 09:37 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2012 at 21:37 ----------

Panowie co sugerujecie aby sprawdzić w logach aby wyeliminować padniete turbo lub pękniętą głowicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...