Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Zaświeciły się kontrolki


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

Zaświeciły się kontrolka ABS + kontrolka ASR + kontrolka samodiagnostyki (układ hamulcowy - po przekręceniu zapłonu 3x sygnał dźwiękowy).

Wczoraj zmieniałem wahacze w aucie (lewe górne) i po złożeniu wszystkiego pojechałem sprawdzić. Mam tak że z garażu nierówną droga wyjeżdżam kawałek i jechałem powolutku na 1, jak przyspieszyłem zapaliły się owe kontrolki. Po południu podepnę VAGa i się sprawdzi co jest grane.

Niezle było pukane w jedną ze śrub by ją wybić ale myślę że nieopatrznie poruszyłem przewód od ABS i błąd będzie od czujnika w kole - zobaczymy. A może do tego czasu może jakieś jeszacze wasze sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniałem górny wachacz i waliłem młotem w tą pierd...ą śrubę to po załorzeniu i pierwszej jeżdzie zapliła mi się kontrolka od ABS, no to lewarek i okazało się że od tego walenia wypieło się złącze od czujnika wpiołem i jest OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś podobnego podejrzewam. niemniej zpne VAGa a potem zabiorę się za spr. połączeń czujnika

[ Dodano: 16-11-2006, 13:55 ]

PO VAG-owaniu:

błąd:

00283 P1711 Sygnał prędkości kół ABS #1 (lewy przód) zakres / działanie – G47

Oczywiście dotyczy koła przy której były wahacze robione

Demontaż koła

Wysunięcie czujnika z gniazda i wyczyszczenie

Zmontoanie i ząłożenie koła

ponownie VAG

kasowanie błędów

brak błędów

teraz :mrgreen: i jazda

Taka przygoda co by pokazała niktórym, że nie mależy popadać w panike jak pewne kontrolki się zapalą i poruszać niebo i ziemię co jest grane - pierwsza zasada diagnostyka VAG a potem zarzegnanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...