Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas po wciśnięciu sprzęgła - filmik


Sevi19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam problem po wciśnięciu sprzęgła mam dziwny hałas metaliczny coś w stylu trzaskającej blachy... Jak dodam gazu na wciśniętym sprzęgle słychać głośniej poniżej filmik jak to dokładnie wygląda. Cały czas wciśnięte sprzęgło jak je puszcze to jest cisza. Macie jakieś pomysły bo nie wiem za co się zabrać ? ;/

niżej daje drugi filmik z kanału dźwięk słychać z okolicy rozrusznika ( znaczy po tej stronie co rozrusznik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie łożysko oporowe sprzęgła się rozsypało... Jeżeli dźwięk powstaje podczas pracy sprzęgła, tam szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to sprzęgło to trzeba wywalić skrzynie, jakieś 300zł robocizna. Plus części, wszystko zależy w jakim stanie tarcza i docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za robote nie licze bo to porobie sobie sam z ojcem tylko wlasnie o części mi chodzi ;p o sprzęgle wyczytałem że można sprawdzić zaciągając ręczny i ruszać z dwójki jak zgaśnie to dobrze czyli że trzyma a jak będzie szarpać to że przepuszcza... co jeszcze zauważyłem jak wbije dwójke na wysokich obrotach to jest zgrzyt w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas wydobywający się z tych okolic po wciśnięciu sprzęgła świadczy o uszkodzonym łożysku lub docisku. Bez wywalenia skrzyni raczej się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozysko albo docisk rozwalony, ew z tarczy tlumiki mogly sie wylamać i terkocza.

skrzynia na dol i ogladac, u mnie jest na odwrot jak wcisne sprzeglo to cichnie i tu gorzej, bo skrzynia na dole, sprzeglo cale. nie wiem gdzie dalej szukac, musze przyjrzec sie lozyskom wałka sprzeglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...