Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Passat BKP problem z mocą i odpalaniem na cieplym.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Pacjent to passat z 2008 r. z silnikiem BKP pompowtryski siemens, skrzynia DSG

Nie mam logów.

Błędy to na każdym wtrysku:

17669 - Pump-Jet Valve: Cylinder 1 (N240): Regulation Range Exceeded

P1261 - 35-10 zwarcie do plusa

Wiązka wymieniona na drugą. Po tym zabiegu jakby trochę odżył.

Grupa: 04 kąt wtrysku na jałowym jakieś 2,8

11 ciśnienie doładowanie takie jak żądane.

18 wszędzie jest 0

23 wszędzie 023ms

Od czasu do czasu problem z rozruchem na ciepłym silniku.

Pompki do wymiany?

Opublikowano

Troche mało logów, przydała by sie grupa 001...

a grupa 013?? czyli korekcja dawek, jak wygląda?

Jaki przebieg?

Moim zdaniem kąt wtrysku nieprawidłowy.

Opublikowano
  • Autor

Robione na szybko dlatego nie mam logów.

Dawek nie pamiętam. Czyżby uszczelnienie na pompkach dawało efekt braku mocy?

Kąt wtrysku to na pewno.

Co z grupą 23 bo nigdzie nie mogę znaleźć takich wartości?

Opublikowano
  • Autor

Dobra spoko luz, ale co z grupa 23 czy tam wartości są dobre, czyli 0,23 ms ?

---------- Post dopisany 29-07-2012 at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany 27-07-2012 at 14:35 ----------

Niestety dostalem nie te logi co chciałem ale może ktoś coś podpowie.

Grupy: 011,013,001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Po logowaniu pokazały się błedy na 1 i 3 pompowtrysku i tak samo wartości w grupie 18 na 1 i 3 cylindrze wskazują 999.

Na jałowym dawka w grupie 001 od 4mg do 8, ciśnienie na vacumpompie przy obrotach 4000 tyś. 10,4

Opublikowano

Kąt wtrysku poprawiałeś?

Wygląda na to że dobrze myślałeś o pompkach, pewnie do wymiany :)

Opublikowano
  • Autor

To nie moje autko.

Proponowałem właścicielowi aby zaczął od poprawienia kąta, a nawet wymianie całego rozrządu bo jeszcze tego nie robił.

Tylko czy aby na pewno są to pompowtryski, bo dawka na jałowym w gr. 001 na to nie wskazuje.

Ciśnienie na vacum też nie.

Elektrycznie są szajs?

Opublikowano

To niech najpierw zrobi rozrząd i kąt a potem zobaczy co bedzie - moze sie poprawi, bład sie pojawia bo została przekroczona wartosc regulacji co widac w grupie 013 bo korekcje nie mieszczą sie w przedziale -2.0mg/str do +2.0mg/str, stad taki błąd, tylko czemu pisze zwarcie z plusem??

slyszalem/czytałem ze grupa 013 wcale nie oznacza jednoznacznie ze pompowtryski siadaja, moze to byc wina nawet ciśnienia spręzania na cylilndrach lub nieszczelnosci zaworów..

Opublikowano
  • Autor

O pompkach mówi grupa 001, 018 i 023.

W 001 dawka musi się mieścić miedzy 4,0mg a 10mg.

018 mówi o usterce danej pompki i jaka to jest usterka, a 023 daje czas reakcji, który przy tym motorze mieści się w przedziale 0,18-0,26ms.

013 są to korekcje, które mogą mówić np. o nieszczelności na pompkach i wartości -+ 2,0 mg to raczej na postoju i tu nie ma jakiejś tragedii.

Wiązkę kupił na allegro, niby nowa ale może przy montażu coś spiep.... i dlatego te błędy.

Jest zwarcie do plusa lub zwarcie do plusa sporadyczne (czy tam nie ciągle).

Opublikowano

Nie wiem czemu czepiliscie się "kąta wtrysku" ktorym calkowicie steruje ECU w tym samochodzie

Opublikowano
  • Autor

Chodziło raczej o kąt synchronizacji, ale dla tego silnika mieści się w normie.

Więc co jest przyczyna braku mocy i problemu z odpalaniem????

Opublikowano

Zrob logi jak przystalo na to forum....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.