Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie z chłodnicy


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siemak. jestem od 5 dni szczesliwym posiadaczem audi a4 b5. wczoraj zauwazyłem ze zaczoł ubywac płyn chłodniczy. obejrzałem cały układ i zauwazyłem ze jak auto sie zagrzeje do 90C to przez pare godzin kapie płyn z chłodnicy ale jak ostygnie to przestaje kapac. mogł by mi ktos napisac co jest nie tak z autem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak by była dziurawa to by wszystko wyleiało a to tylko troche pokapie i przestaje. nawet jak sie robi trase po 150 km to wiadomo wytwarza sie cisnienie w układzie to by wyrzuciło na zewnatrz a tu nierobi tego. ktos mi mowił ze jest tam jakis odpowietrznik czy cos. mam te auto od 5 dni i przyjechałem nim z niemiec 1500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dziura jest na samym dole to wyleci wszystko a jak w górnej czesci to wyleci płyn do wysokości nieszczelności i tyle. Płyn do chłodnic to nic innego jak woda z dodatkiem glikolu i nie ma jakichś szczególnych właściwości aby oszukać fizykę.

W poprzednim wątku pisałeś, że z kasą krucho wiec może warto na tę chwilę wsypać proszek do uszczelniania chłodnic za 5zł może pomoże.

I bacznie obserwuj wskaźnik temp bo przy tych temp chwila nieuwagi i ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wskaznik temp to cały czas zerkam. no tak ale jak sie zrobi cisnienie to wyrzuciło by wszystko z chłodnicy. no nie wiem wybiore sie chyba do mechanika niech sam oceni. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższej temperaturze materiały maja tendencje do zmiany wymiarów.

Może w twoim przypadku nieszczelność przy 90 stopniach jest większa i więcej ucieka.

Tak czy tak zbieraj kasę na nową chłodnice, bo może cię zaskoczyć w najmniej odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mnie teraz pocieszyłeś :facepalm:. ale przeciez cały układ jest zalany płynem to jakb by była gdzies nie szczelnosc to by sie płyn saczył. a tu nic. no nie wiem co mam o tym myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie cieknie tylko gdy jest wysokie ciśnienie w układzie - nic w tym dziwnego. Koledzy już Ci napisali, albo wymień chłodnice i miej święty spokój albo pilnuj temperatury i uzupełniaj braki płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...