Passat AKN 2,5 TDI V6 chodzi jak traktor (Video)

arek982

Witam, passat po odpaleniu zaczął stukać jak na tym filmie:

Ktoś rozpozna problem?

mialem tak kiedys w mercedesie 124..wyszlo ze lapa od tloka sie zerwala..radze wiecej go nie odpalac bez potrzeby..w starym mercu dalem rade sobie osluchac gary kijem ale tutaj to cienko widze..

ja nie sluchalem "Twoich odglosow" bo nie mam jak ale stuki i 2,5v6tdi = sciagami pokrywy zaworow i ogladamy czy nie powypadaly dzwigienki zaworowo (+ogladniecie stanu walkow ale to juz oczywiste)

Pozdrawiam,

Przemek

Wałki... Albo tak jak mówi przemek dźwigienki.

Radzę wgl nim nie jeździć tylko odstawić na warsztat. Ale nie licz że zrobisz to za 50 zł.

Po zdjeciu pokryw okazało się że 3 dzwigienki po lewej i jedna po prawej wypadły. Zapewne przez wytarte walki. Co wymienić oprócz wałków? Robocizna strasznie droga więc trzeba zrobić samemu. Jak ktoś wrzuci dobre rady to będę wdzięczny :-)

Naprawa przewidziana za miesiąc, więc wydaje mi się że temat jest do ogarnięcia z pomocą internetu, nawet dla amatorów.

jezeli walki wytarcze to walki i hydraulike (zestaw - tak jest taniej) albo sama hydraulike jak walki dobre albo bo masz ochote szukac ich po szrotach

do tego podstawowy przynajmnij rozrzad bys nie musial robieraz tego przez n lat

miejsce przenikania sie wtryskow z pokrywa zaworow posmaruj/uszczelnij uszczelka w plynie do wysokich temp - tam zawsze olej podcieka pozniej

po sieci na tym czy na forum audi klub polska a moze na a6klub znajdziesz pewnie opisy - masz miesiac na szukanie wiec dasz rade

badz przygotowany na to, ze np jakis zawor mogl zostac skrzywiony i dojdzie sciaganie glowicy i jej robienie wiec to moze zmiescic sie w 3 patykach z podstawowym rozrzadem (jak robisz samemu) a moze przekroczyc 2x ta kwote przy odrobinie pecha.

dekle do góry bo tam coś z hydrauliki lata luźno i szkód tylko narobi przy kolejnych próbach :kwasny: