Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drganie, buksowanie kół przy ruszaniu multitronic


aras837

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna borykam się z małym problemem jak w temacie. Przy ruszaniu koła buksują tak jakbym ruszał na mokrej nawierzchni.Trwa to tak na dobrą sprawę z 1 sekundę(nie mylić z szarpaniem) Jak auto jest zimne to problem ten jest praktycznie nie wyczuwalny. Jak silnik złapie temperatury problem delikatnie sie pogłębia. Jak ruszę powoli z pod świateł to praktycznie nie czuje tego buksowania a jak dynamicznie to zjawisko to jest wyczuwalne wyraznie. Dodam że auto się nie stacza ze wzniesienia i nie szarpie, biegi zmienia płynnie. W skrzyni błędów brak, olej wymieniony na właściwy. Jak skręcam na maksa na parkingu też to zjawisko czuć w aucie tylko trochę dłużej. Jak myślicie koledzy co to moze być.skrzynia ?, dwumasa? a może przeguby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma pomysłu. A może ty Bartku coś podpowiesz??? Po puszczeniu hamulca auto normalnie zaczyna sie toczyć nie szarpie a jak tylko dodam gazu to delikatnie zaczyna buksować. Sam już nie wiem, czy to może być sprzęgło????

A jakie są w ogóle objawy padającego sprzęgła w multi??? Ktoś już przerabiał taki problem?????

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2012 at 23:03 ----------

Problem rozwiązany. Powodem szarpania buksowania kół była skrzynia. Po wymianie multi na manual wszystko ustało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma pomysłu. A może ty Bartku coś podpowiesz??? Po puszczeniu hamulca auto normalnie zaczyna sie toczyć nie szarpie a jak tylko dodam gazu to delikatnie zaczyna buksować. Sam już nie wiem, czy to może być sprzęgło????

A jakie są w ogóle objawy padającego sprzęgła w multi??? Ktoś już przerabiał taki problem?????

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2012 at 23:03 ----------

Problem rozwiązany. Powodem szarpania buksowania kół była skrzynia. Po wymianie multi na manual wszystko ustało :)

gdzie robiles ? jakie koszta ? ogolne wrazenie ? spostrzezenia ?*

teraz widze ze juz o tej sprawie pisalismy -chyba zalozyles dwa tematy *:wink:

takze moje pytanie nieaktualne*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma pomysłu. A może ty Bartku coś podpowiesz??? Po puszczeniu hamulca auto normalnie zaczyna sie toczyć nie szarpie a jak tylko dodam gazu to delikatnie zaczyna buksować. Sam już nie wiem, czy to może być sprzęgło????

A jakie są w ogóle objawy padającego sprzęgła w multi??? Ktoś już przerabiał taki problem?????

---------- Post dopisany 28-11-2012 at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2012 at 23:03 ----------

Problem rozwiązany. Powodem szarpania buksowania kół była skrzynia. Po wymianie multi na manual wszystko ustało :)

gdzie robiles ? jakie koszta ? ogolne wrazenie ? spostrzezenia ?*

teraz widze ze juz o tej sprawie pisalismy -chyba zalozyles dwa tematy *:wink:

takze moje pytanie nieaktualne*

PS. Zakończyłem posta, którego zacząłem- jak by każdy tak robił było by o wiele wygodniej w diagnozowaniu usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...