Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne drgania w środku


carbonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

dzisiaj zaobserwowałem na biegu jałowym delikatne drgania wystepujące na zimnym jak i na ciepłym silniku. Nie powtarzaja sie one bez przerwy, dajmy na to raz na 5 wyjazdów. Dodam ze dwumas wykluczyłem, auto po rozpędzeniu do 60kmh i wbiciu piatego biegu idzie jak z procy nic nie szarpie itp. Przy ruszaniu tez wszystko ok. Tylko to drżenie ....

czym to może być spowodowane ?

po zakupie wymieniłem rozrząd , olej, płyny filtry itd.

Auto spala normalne ilości paliwa , jest dynamiczne. Dodam ze w briefie mialo wbitego wirusa na 115kw czyli ok 155KM.

---------- Post dopisany 22-08-2012 at 05:11 ---------- Poprzedni post napisany 21-08-2012 at 22:00 ----------

Dodam,że objawy nasilają się po wyłączeniu climatronica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc także od czasu do czasu wyczuwam bardzo delikatne, słabe drgania na biegu jalowym. myslalem, że to może jakiś problem z wtryskami, ale w logach wszystko oki, więc jak na razie się tym nie przejmuję:wink: Auto smiga, więc jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi. Jednak chciałbym się jakoś tego pozbyć :)

ps. został mi do wymiany jeszcze filtr paliwa. przeoczyłem :D

czy czyszczenie wtrysków pomaga ? jaki koszt ? czy bezpiecznie można to robić ?

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 06:06 ----------

Panowie jakies pomysly ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czyszczeniem pompek to na razie się wstrzymaj,jeśli auto dobrze chodzi. Oczywiście wymień filtr paliwa, możesz zalać jakiś specyfik do czyszczenia układu wtryskowego-np.Kleen-flo w czerwonej butelce lub liqui moly-powinna być poprawa. Paliwko oczywiście dobre lejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniłem ok 1,5miesiąca temu, dodatek do czyszczenia pompek, właśnie Kleen Flo zalewałem już 2 razy ww przeciągu ostatnich 12000km i mimo wszystko nadal wyczuwam te sporadyczne drgania. Tak jak wspomniałem wcześniej są one sporadyczne i bardzo, bardzo delikatne, takie bujnięcia, więc jak na razie nic nie kombinuję:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne sporadyczne kołysanie. To poduszka pod silnikiem. Przy wymianie nie kupuj najtańszych bo są g. warte, 250 zł kosztuje dobra podróba bez czujników zdaje się febi. Aha, podepnij auto pod Vaga bo poduszka przynajmniej lewa jest z czujnikiem więc wywali błąd, chyba, że ktoś już wcześniej wymieniał w Twoim aucie poduchy na te bez czujnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz wszystko do diagnostyki twojego silnika

http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

na forum znajdziesz też wszystko na temat obsługi vag'a

miłej lektury :wink:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...