Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem głównie po deszczu


pscu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Raz na tydzien mam problem z odpaleniem auta. Objawia się to tak, że auto najcześciej odpala, ale zaraz obroty spadają i auto gaśnie. Potem nie chce odpalić. Zauważyłem, że jak dłuzej pokręce (tj. około minuty) to zaczyna odpalać, dodam troche gazu i odpali. Za autem czarny dym. Potem wszystko działa OK aż do następnego razu.

8 na 10 przypadków nieodpalenia było po deszczu - w tym dzisiejszy (padało w nocy). Zdarzyło się jednak, że w/w sytuacja była w słoneczny dzień, który nie był poprzedzony deszczem.

Jak pytałem w jednym zakładzie to gość (wydawało mi się, że nie jest przekonany do tego co sam mówi) powiedział, że to może być problem EGR-a. Fakt, z mojego EGR-a pluje olej, ale czy to aby na pewno jest ze sobą powiązane?

Podpinałem się do VAG-a po tym zdarzeniu, jak już auto normalnie funkcjonowało i nie stwierdzono błędów.

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze bardziej szczegółowo na VAGu pod kontem EGR-a.Sprawdź też uszczelnienie komputera,jak pod pokrywę komputera przedostaje się wilgoć to tak się auto zachowuje.Jak od przodu podniesiesz maskę,to na podszybiu po prawej stronie...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj czy odpływy są drożne potem sprawdź szczelność obudowy ECU wyciągnij i wysusz z resztek wilgoci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...