Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolki ABS/ESP Czujnik Ciśnienia Hamulca g201


zikon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Ostatnio w samochodzie Audi A4 B6 2001r. Wymieniane były wahacze przód. Wszystko było w porządku, aż pewnego dnia ABS/ESP zapaliły się na desce. Pojechałem do mechanika podpiął autko pod komputer: Jednoznacznie pokazał czujnik świateł STOP. Mechanik wymienił część, niby wszystko okej ale problem wystąpił ponownie. Stwierdziłem, że wezmę sprawy w swoje ręce. Podpiąłem VAG-a. Sprawdziłem. Błąd nr 1435 Czujnik Ciśnienia Hamulca G201. Mam kilka teorii jednak proszę o weryfikację:

Czy możliwe jest że podczas napraw zawieszenia któryś z czujników ABS przy kole został poluzowany, wypięty uszkodzony?

Czytałem w internecie, niektórzy mówią, że problemem może być pompa ABS.

Czy winne może być niepoprawne zainstalowanie czujnik świateł?

Dodam tylko, że nie mam problemów jezdnych, trakcyjnych. Auto prowadzi się w porządku, jednak wolę nie ryzykować dłuższych tras, czasami człowieka poniesie, a nie daj boże hamulce odmówią posłuszeństwa.

Proszę o wszelkie porady.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz w bloku ABS-u sprawdz wtyczkę lub też podmień sam czujnik,zobacz co też VAG pokazuje tzn. jakie ciśnienie na tym czujniku powinno być -7.0 do +7.0 bar lub też ustawienia podstawowe trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą wtyczkę przy pompie/sterowniku ABS? Czy Polski VAG ma funkcję sprawdzania tego ciśnienia, ze zwykłej przezorności nie chciałem nic uszkodzić więc dokonałem tylko skanu w poszukiwaniu błędów. Później je usunąłem. Chyba będę musiał zaopatrzyć się w coś innego.

Wybacz niewiedzę ale jestem początkujący w tej kwestii, mimo to chcę lepiej poznać ten samochód więc wolę to zrobić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta. Wymieniane miałem tarcze, klocki, amory i wahacze. Przez ok 3 tyg wszystko było ok., aż do wczoraj kiedy to zapaliły się kontrolki ABS I ESP, zgasiłem auto, błędy zniknęły ale dziś się powtórzyły, jako że nie miałem po ręką vaga, sprawdziłem błędy u znajomego ale u nie go pokazało tylko czujnika ciśnienia hamulców. Od czego zacząć szukanie?


Jakie bloki sprawdzić?

Czy może to być uszkodzona pompa ABS lub sterownik?


Odgrzeje kotleta. Wymieniane miałem tarcze, klocki, amory i wahacze. Przez ok 3 tyg wszystko było ok., aż do wczoraj kiedy to zapaliły się kontrolki ABS I ESP, zgasiłem auto, błędy zniknęły ale dziś się powtórzyły, jako że nie miałem po ręką vaga, sprawdziłem błędy u znajomego ale u nie go pokazało tylko czujnika ciśnienia hamulców. Od czego zacząć szukanie?


Jakie bloki sprawdzić?

Czy może to być uszkodzona pompa ABS lub sterownik?

nikt nie ma sugestii?

Edytowane przez MatrixXXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...