Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Huczenie z tyłu auta


carbonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Posiadam b6 z 2004r. z zawieszeniem sline na oryginalnych 18'' z oponami 235/40/18. Od jakiegos czasu przy predkosci 70-120 pojawilo sie huczenie. Nie ma znaczenia ktory zakret czy lewy czy prawy caly czas jest tak samo. Cichnie powyzej 120km/h ale tez nie ma szalu. Opony ? Łożyska ? jakies propozycje od czego zaczac ? Dodam ze przebieg to 210 tys autentyczny potwierdzony przez aso.

w razie gdyby byly to lozyska to jakie polecacie ? i jaki przedzial cenowy ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień na początek opony z tyłu na przód i nasłuc**j :wink: ale osobiście podejrzewał bym łożysko:wink:

Ja zakładałem u siebie SKF:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, ok 100 - 140 km/h jest huczenie pozniej ustaje, oczywiscie od razu wymiana lozyska bo pewny bylem ze to jedno lozysko. Wymienilem jedno, ale huczenie sie tylko zmniejszylo...:kwasny: wymienilem wiec 2 lozysko dla pewnosci choc bylo dobre jeszcze.

cieszylem sie ze bedzie juz spkoj, ale huczenie dalej zostalo w tych granicach.:facepalm:

W tej chwili podejrzewam ze to wina opon bo przeoczylem zbierznosc i scielo mi wewnetrzna czesc tych opon, wiec sa do wywalenia obie sztuki z tylu - na szczescie i tak sie juz konczyly... W tym roku juz daruje sobie wymiane tylu bo to 1600 zl niestety...

Wracajac do tematu - nie koniecznie musza byc to lozyska, choc jezeli jest to glosne to prawdopodownie tak bedzie.

Mnie wymieniali lozyska razem z piasta - podobno tak lepiej, a co do ceny to zawsze biore te najwyzszej jakosci i o ile pamietam to za sztuke (lozysko z piasta) zaplacilem 360 zl... :kwasny: ale robiac 60 tys. rocznie wole miec pewnosc ze mi koleczko na autostradzie nie odpadnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zapomnialem jeszcze dodac ze przyczyna moze byc rowniez zbieznosc, choc w moim przypadku po zrobieniu (..a bylo co robic) poprawilo sie ale nie calkowicie... wiec ostatnie zostaja opony...:kwasny:

sprawdz i napisz jak poszlo, bo sam jestem ciekaw.

jak u siebie wymienie kapcie i dalej bedzie huczec to juz pomyslow nie mam co jest grane :wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdam relacje napewno. co do huczenia to musze przyznac ze na 18'' i takm profilu to chyba musi huczec :) wczesniej jezdzilem na 16'' w innym aucie i byla cisza. a tutaj takie walce wiec pewnie musza byc glosne ... ale znowu nie az tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona im szersza na asfalcie tym bardziej szumi, ale nie huczy, przełóż koła, sprawdź też czy nie są pościnane, to będzie wiadomo...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poprzednim samochodzie mialem 17" 245/40 i rzeczywiscie bylo slychac dosc dobrze normalne szumienie wielkich kapci, ale to byl stary samochod, zle wyciszony itd, itd...

Teraz jak kupilem A4 to tak nie huczala, nawet na 18" 235/40, stalo sie to dopiero po 70 tys wiec to na pewno wina "czegos tam"...

Oczywiscie szumienie mozna zminimalizowac poprzez odpowiednie opony (ktore kosztuja niemale pieniadze), ale to zawsze jest szeroki kapec i bedzie go bardziej slychac, chocbys nie wiadomo co zrobil. :wink:

Taki juz "urok fajnych kapci" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki za odpowiedzi. gdzie polecacie kupic lozyska ? w jakiej cenie szukac ?

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-super-cenach-hurtowni-duze-upusty-klubu-promocje-20286/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po skrecaniu w prawo zaczelo huczeć okazalo sie ze lozysko w lewym kole z przodu zalozylem SKF i jest cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat w ubiegłym miesiącu(hałas z tyłu w przedziale 80-120km/h)Okazało sie że opona choć dwuletnia była lekko wybita jak to określił wulkanizator.Po zmianie opon cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem co musze wymienic zeby nastala cisza :wink:

oj bedzie bolalo w kieszeni....:kwasny:

...ale czego sie nie robi dla Audi :kox:

pozdr

---------- Post dopisany 18-09-2012 at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-09-2012 at 16:43 ----------

ja tez wymienilem opony, tamte juz zdarte do drucikow od zlej zbierznosci :/ ale buczenie ustalo i mozna teraz komara uslyszec :wink::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...