Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerywa, kopci i szumi. Turbo ?


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj pokonywałem krótki odcinek i zauważyłem taką sytuację że przy przyspieszaniu z zewnątrz wydobywa się odgłos szumu (nie wiem czy to prawidłowe porównanie ale coś jak by szyby były trochę uchylone i odgłos wiatru przy przyspieszaniu). Początkowo zastanawiałem się czy to nie opony (bo dopiero co zmieniane, lub coś się do tych opon przykleiło).

Dziś pokonałem dłuższy odcinek i do tego zauważyłem że przy przyspieszaniu czasami mi przerywa (coś jak by turbo się odłączało), na koniec zauważyłem że w momencie tego przerywania za mną pojawia się dym.

Czy to turbina pada ?

Wiem że rok temu była czyszczona. Nie dawno robiłem rozrząd, wymieniałem pompę wody, olej i wszystkie filtry.

Mam VAGa, może jakiś odczyt pozwoli ustalić przyczynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tego wątku: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Zrób co trzeba (logi) i zamieść je do działu: "Diagnostyka VAG"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , zrobiłem testy i dostałem odpowiedź:

"Dziura w dolocie i to przed kolektorem ssacym na 99% caly dolot do sprawdzenia"

Sprawdzałem te plastiki które idą do filtra powietrza, ale wyglądają na szczelne, a przed przepływomierzem chyba nie ma już więcej przewodów doprowadzających powietrze ?

Może ktoś na jakimś schemacie / zdjęciu pokazać wszystkie przewody które są do sprawdzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj może wszystkie rury, łączenia z tego schematu: Vehicle- spare parts for AUDI Audi A4/S4/Avant quattro 2005

Tak na szybko udało mi się znaleść... Ja niedawno też miałem problem z nieszczelnością w dolocie - miałem 3 cm pęknięcie za rurce zaraz za turbo (na schemacie nr. 5) zauważalne tylko od spodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , dziura zlokalizowana. U mnie też jest na tym wężu nr 5.

Jak się on dokładnie nazywa aby pytać w sklepach ?

Byłem w dwóch i nie ma zamienników takiego przewodu :/

PS. Blachu, ile Cię kosztował taki wąż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...