Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana głowicy, ktoś orientuje się czy będzie pasowała...?


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmuszony jestem wymienić głowicę w swojej B5.

Obecnie zamontowany mam silnik 1.6 ALZ, czy ktoś orientuje się czy podejdzie mi głowica od A4 1.6 z 97r lub 98r ( dokładnie nie jestem pewien rocznika ) ? Posiadam takową głowicę i doszły mnie słuchy że podejdzie ona. Mógłby mnie ktoś utwierdzić w przekonaniu jeszcze przed zrzuceniem głowicy czy oby na pewno ?? Będę bradzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta odpowiedz Ci podpasuje ale tu masz spis silników do których pasuje uszczelka pod pokrywę zaworów do tych co alz:

AVU, AYD, BFQ, BFS, BGU, BSE, BSF

to są kody silników a3, New beatle, caddy, bora, touran , passat , golf

Ja osobiście mam głowice od golfa.

Głowica w alz różni się od 1,6 ze starszych roczników ze składa się ona jakby z dwóch części, wałek rozrządu jest w osobnej piascie, jak spojrzysz na swój silnik to zobaczysz ze pod pokrywa zaworów jest jakby 2cm szerokości metalowa przekladka to jest ta właśnie piasta

A dlaczego chcesz zmieniać głowice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się dopytać dokładnie jaką głowicę dostałem bo jest od znajomego. Wstępnie widzę że różni się tym że po zdjęciu wałka, na zaworach są takie jakby kieliszki gdzie w mojej głowicy z tego co pamiętam nic takiego nie było bo zmieniałem uszczelniacze tak że pamiętałbym ;)

Zmienić głowicę chcę w ostateczności jak okaże się, że problemem "kopcenia" na nagrzanym silniku nie będą zapieczone pierścienie, wtedy prawdopodobnie będzie to głowica ( micro-pęknięcie) którego nie widzę. Ściągałem ją już 2x, tym razem będę wymieniał pierścienie i się okaże przy wyjęciu tłoków czy są zapieczone... Kupiłem taki samochód nie znając jego historii ale ciągle paląca się kontrolka od wysokiej temp. silnika + brak oleju na to wskazują... silnik ładnie jeździ jedynie bez termostatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz głowice z97 lub 98 r to napewno nie bedzie pasować bo alz robili dopiero od 2000 r do 2007. I z tych lat też są te silniki których kody Ci podałem . Dlatego nic wczejniejszego chyba na bum nie będzie pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie pocieszyła mnie ta wiadomość, ale każda opinia na wagę złota ;) Ja jedyne zdanie w tym temacie usłyszałem, że różnica pomiędzy tymi dwoma głowicami polegała na producencie zapłonu, że jedne od bosh a drugie... ( zapomniało się ) no ale skoro uszczelka pod głowicę jest inna to już pewnym jest że głowica też musi się różnić.

Mam kolejne pytanko, skoro głowica nie podejdzie to może wałek rozrządu będzie ten sam ??

Mój pamiętam, że miał w miejscach tarcia dość duże "rowki" możliwe, że smarowanie było kiepskie lub za mocno dokręcony wałek, jeśli był już kiedyś demontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to Ci nie powiem ale jak kupisz npwa głowice to od razu z wałkiem a z tego co pamiętam kiedyś z ciekawości sprawdzlaem na allegro to głowica do alz do najtańszych nie należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, głowica to zazwyczaj z wałkiem sprzedawana jest, no i pewno nawet podmiany takie nie polecane są z racji że części ze sobą wspłópracują i docierają się podobnie....

Ja mam nadzieję tym razem że pierścienie są zapieczone, jeśli po wymianie nie będzie oczekiwanego efektu, zdecyduje się na wymianę silnika...

Dziękuję za poradę, jeśli ktoś chciałby dodać coś sensownego w temacie bardzo proszę, po kilku dniach temat uważam za zamknięty.

bediks - dziękuję za porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się jakiś ogarnięty mechanik nie wypowie to lipa bo z tego co się orientuje odkąd jestem na forum to właścicieli alz widziałem może z 5 (razem ze mną i toba :kox:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnej skórze sprawdziłem i przekonałem się, że nie pasuje. Silniki ALZ zaczynają się od 2001r i nic starszego nie podejdzie. Ja np. kupiłem głowice od passata z 2002r bo też siedział tam silnik 1.6 benzyna z oznaczeniem ALZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...