Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperaturą na blacie


ziko02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Ostatnimi czasy moj TDI AVG 99r nie trzymał temperatury. Wymienilem termostat na ori i wszystko wrociło do normy. W chwili obecnej zaczął chyba wariowac wskaznik temp. na blacie. Gdy auto jes zimne, po nocy wskazowka na starcie pokazuje 70 st. Po 3-4 km wskazowka pokazuje 100 st. a kanał 49 w tym momencie 84 st. i sukcesywnie pnie sie do 90 st. Czasami kanał 49 pokaze 89-91 st na rozgrzanym silniku lecz niezaleznie od wartosci kanału 49 na blacie 100 st i ani drgnie. Gdzie moze lezec problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik temperatury, siedzi w króćcu zielony kostka 4 piny kwadratowa bądź długa zaokrąglona.

Numer OE 059 919 501 A - zaokrąglony dłuższy bądź 059 919 501 kwadratowa kostka.

I temat powinien być rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik temperatury, siedzi w króćcu zielony kostka 4 piny kwadratowa bądź długa zaokrąglona.

Numer OE 059 919 501 A - zaokrąglony dłuższy bądź 059 919 501 kwadratowa kostka.

I temat powinien być rozwiązany :)

Jaki koszt tego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten czujnik w aso, blisko za 100zł. Wymiana jednak nic nie dała. dalej mam ten sam problem. Czyżby nawalił mi zegar/wskaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm podepne sie do tematu. mam dziwny problem . na liczniku jest 90 C a na klimatroniku na kanale 51 dochodzi nawet do 105C i dolny waz po przejechaniu 9 km jest ciagle zimny. co musze zrobic zeby na liczniku i klimatroniku byly takie same wartosci temp.??? bo juz nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może problem siedzi w tej drugiej kostce, niebieskiej G2. Ta co jest odpowiedzialna za pokazywana temperature na blacie. Tylko niewiem czy jest ona w naszych starych modelach.. Bo zielona to czujnik cieczy chłodzacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz ktora jest prawidlowa temperatura??? kurde juz nie wiem co jest z tym autem. moze wie ktos cos wiecej na ten temat??? a jak by np termostat sie zaciol to tez by tylko temperatura na klimatroniku rosla?? chyba nie co??

---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 19:00 ----------

pomoze ktos co z tym zrobic. bo juz sam nie wiem a moze tak byc ze np jak uklad jest zapowietrzony to moga dziac sie takie cyrki

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 19:51 ----------

nikt nie pomoze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powinna być 90st, podaj temperatury z kanału 49 i 51, możesz jeszcze spróbować zmierzyć termometrem jakimś ciepłowniczym temperaturę płynu w zbiorniczku wyrównawczym, powinna być zbliżona do tej na klimatroniku, jeśli nie jest to czujnik źle pokazuje, jeśli są podobne to termostat za późno się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...