Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokujące hamulce w A4 B8


emiranda1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem A4 B8 143KM i mam problem z hamulcami.

Mianowicie dojeżdżając do skrzyżowania czy samochodu i naciskając na pedał hamulca, samochód zwalnia i hamulce nie odbijają.

Dodam, że sytuacja taka zdarza się średnio raz w tygodniu. Musze w tym wypadku zatrzymać auto, na dobrą sprawe samo się zatrzymuje wcisnąć pedał hamulca ( przy zapalonym silniku ) hamulce puszczają moge jechać dalej. Podpinałem pod komputer żadnych błędów. Byłem w serwisie Audi rozebrali zaciski wszystko posprawdzali i nic nie znalezli. Dodam że przy predkości 140 i lekkim hamowaniu z przedniego lewego i tylniego prawego koła poszedł dym. Przypuszczają że to może być pompa ale nie mają pewności. Wysłąli zapytanie do producenta czekam na odp. Może spotkał się ktoś kiedyś z podobną sytuacją??? Nie wien teraz od czego zacząć a jest to uciążliwa sprawa.

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia wszystkie koronki i czujniki ABS

spotkałem sie tez z wadliwym oprogramowaniem

sterownika ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 układ podzielony jest na dwa, tzn. łapią koła po przekątnej, żeby w razie awarii, np. uszkodzenia przewodu hamulcowego dało sie zatrzymać samochód.

W B8 rozwiązanie powinno byc takie same.

---------- Post dopisany at 16:11 ---------- Poprzedni post napisany at 15:45 ----------

Może tak jak w B5-kach niedrożność otworu kompensacyjnego w pompie blokuje Ci hamulce.

---------- Post dopisany at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany at 16:11 ----------

:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...