Jump to content
IGNORED

[B5 ADP] Problem z kontrolką AirBag-u

Rafal
 Share

Recommended Posts

Witam

Problem pojawił się jakiś czas po zakupie auta. Po kilku tygodniach zapaliła się kontrolka airbagu i cały czas świeciła. Pojechałem do znajomego, wykasował na kompie, ale niestety po jakimś czasie znów się zapaliła. Sytuacja ta powtórzyła się kilka razy i wydaje mi się że kontrolka zapalała się w momenie skręcenia kół na max. Pojechałem do mechanika, który podłączył pod kompa i stwierdził że na 99% winna jest taśma. Kupiłem taśmę na allegro, zamontowali, podłączyli kompa i nie dało się wykasować, aby cały czas się nie świeciła. Uznaliśmy że pewnie jest uszkodzona (jako że była używana) i zostałem zmuszony do kupienia nowej taśmy (!! już nie będę wspominał ile mnie to kosztowało). Założyli nową taśmę, a problem dalej ten sam - nie da się wykasować na kompie. Auto teoretycznie nie było bite, więc o co w tym wszystkim chodzi? Słyszałem coś, ze może to być wina jakiejś kostki, która jest gdzieś pod siedzeniem (??). Już sam nie wiem co robić. Może ktoś z Was miał podobna przygodę. Coś mi się wydaje, że nie uniknę drogiej wizyty u jakiegoś elektronika :(

Guest Michał

Dwie taśmy i dwie zrypane? :mysli: Masz poduchy w fotelach? Może rzeczywiscie to któraś z kostek sie poluzowała i wywala bład.

Dwie taśmy i dwie zrypane? :mysli: Masz poduchy w fotelach? Może rzeczywiscie to któraś z kostek sie poluzowała i wywala bład.

Zaznaczam że jedna była/jest zupełnie nowa i kosztowała 600zł. Poduszek w fotelach nie mam, więc nie tędy droga. Chyba muszę poszukac te kostki i zobaczyć, może to rzeczywiście one.

Chyba że to coś innego... tylko co?