Treść opublikowana przez Rafal
-
Montaż PDC przód w Audi A4 B8
znalazłeś kogoś?
-
Wymiana obudowy lusterka A4 B8 polift
Potrzebuję małej pomocy. Korzystam z manuala - odkręciłem śrubki 4 i 5, zatrzaski nr 3 poluzowane, a obudowa praktycznie nie drgnie. Nie ruszałem śrub od dolnej części obudowy, bo to nie wynika z manuala. W czym może tkwić problem?
-
A4 B8 jaki motor wybrać + na co zwrócić uwagę przy zakupie
Remont kosztował coś ok. 6000 zł.
-
A4 B8 jaki motor wybrać + na co zwrócić uwagę przy zakupie
Skąd taka teoria?
-
A4 B8 jaki motor wybrać + na co zwrócić uwagę przy zakupie
Benzyna wada olejowa, diesel opiłki w układzie paliwowym - to chyba największe wady w obu silnikach (i najbardziej kosztowne). Osobiście użytkowałem diesla 2.0 TDI (CAHA) i poza opiłkami w układzie paliwa, nic złego się nie działo. W cyklu mieszanym spalał między 7 a 7,5 litra na 100 km, więc całkiem dobrze.
-
Ubywanie czynnika.
O parowniku wspomnieli w serwisie, w którym sprawdzałem szczelność. Niestety oni nie "bawią się" w tak zaawansowane rzeczy jak parownik, więc muszę szukać innego serwisu. Oby to nie była kosztowna naprawa, ale tam chyba trochę rozbierania jest...
-
Ubywanie czynnika.
Sprawa wygląda tak, że pod koniec kwietnia nabiłem klimę i wszystko było ok. gdzieś tak do września. Klima znów przestała chłodzić. Niedawno oddałem auto sprawdzenia. Układ sprawdzony nawet azotem i wyszło, że wszystko ok. Więc o co chodzi? Przecież to niemożliwe, żeby od kwietnia do września ubyło tyle czynnika, że przestało chłodzić. Gdzie szukać przyczyny?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Auto zgasło, zapalił się check i świece żarowe. Wcześniej zero problemów.
-
Jaki dodatek/uszlachetniacz dodajecie w trakcie tankowania?
Hej, jestem po naprawie skutków opiłkowania pompy i chciałbym w przyszłości zapobiec ponownemu wydatkowi, w związku z tym mam pytanie jaki dodatek/uszlachetniacz do paliwa polecacie?
-
Serwis audi we Wrocławiu lub okolicy
Jerzy Miko WWW.FACEBOOK.COM Jerzy Miko jest na Facebooku. Dołącz do Facebooka, aby nawiązać kontakt z Jerzym Miką oraz innymi osobami, które możesz znać. Facebook umożliwia udostępnianie zawartości i pomaga bardziej... Jerzy Miko tel. 503950694. Zakładał mi czujniki przód, tył, kamerkę cofania. Wszystko super.
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Pytanie, ile kilometrów zrobiliście po usunięciu "opiłkowania"? Jaką metodą naprawialiście: wszystko oryginalne/części regenerowane/używki?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Domyślam się, że z tą robocizną odlecieli w kosmos. Zastanawiam się, czy te 7000-8000 zł za części + robocizna jest realne, zakładając że bak do czyszczenia, przewody też. Wtryskiwacze nowe, czy regenerowane mogą być? Zastanawiam się co z tej listy musi być nowe, co może być regenerowane, a co można po prostu wyczyścić?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Trochę czytałem o tym temacie i ludzie piszą właśnie o kosztach ok. 7000-8000 zł, więc jak dostałem wycenę na 23000 zł, to zdębiałem. Chciałbym to zrobić rozsądnie, ale nie wydam 23000 zł na auto, którego wartość wynosi ok. 40000 zł
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
dla mnie ogólnie ten kosztorys to jakiś kosmos. Rzeczywiście ludzie wymieniają wszystko na nowe, łącznie z bakiem? Jakoś mi się nie wydaje, bo w wielu przypadkach taki remont kosztowałby ponad połowę wartości auta.
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
A co z bakiem, przewodami? Czy rzeczywiście "przy okazji" należy wymieniać rozrząd?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Czy ktoś z Was w ostatnim czasie przerabiał temat opiłkowania pompy? Ile wyniosła Was naprawa i co z układu paliwowego wymienialiście na nowe, co na regenerowane, a co zostawiliście? Niestety dopal mnie ten temat i warsztat wyliczył mi koszt naprawy na niecałe 24 000 zł.
-
kupno kamerki samochodowej
Jak wypadł pierwszy test?
-
kupno kamerki samochodowej
Witam, poszukuję jakiejś sensownej kamerki do auta. Fajnie jakby miała tryb parkingowy i żeby na filmikach nagranych w nocy było coś widać. Budżet powiedzmy ok. 500 zł. Macie coś godnego polecenia?
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
Ile płaciliście za oryginalny termostat (z ASO)?
-
A4 B8 CAHA wymiana oleju w skrzyni manualnej
Hej, stoję przed dylematem, czy wymienić olej w skrzyni (delikatnie ciężej niż wcześniej wchodzą biegi, więc zastanawiam się nad wymianą oleju i poduszki), czy też nie. Jeśli wymienić to, z tego co wyczytałem najlepiej zalać Ravenol MTF-2, tylko który, bo patrząc np. na allegro są dosyć znaczące rozbieżności w cenie:
-
Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach
Sprawa załatwiona, można zamknąć wątek.
-
Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach
Witam, powoli zbliża się zima, więc zmieniłem koła na zimowe (z 19 cali na 16) i po przejechaniu ok. 50 km zaświeciła mi się kontrolka ciśnienia powietrza w oponach. Nie mam czujników w kołach, czyli jest to system pośredni. Teraz pytanie, czy wystarczy tylko reset w MMI? W MMI tylko się resetuje (jak na filmiku poniżej) i będzie ok? Pytam, ponieważ wcześniej nie miałem do czynienia z tym systemem. Z góry dzięki za pomoc i przepraszam za laickie pytanie
-
Dolna osłona silnika i skrzyni biegów (nr części)
Czyli jeśli dobrze to rozumiem, to 8K0 863 821 AE i 8K1 863 822 H czy 8K2 863 822 H ?
-
Dolna osłona silnika i skrzyni biegów (nr części)
A jaki jest pełny nr? Bo z tego co widzę, to na końcu powinna być litera.