Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ułamana rurka od miarki (bagnet) oleju ....


Janekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś podczas sprawdzania oleju ułamała mi się rurka w którą wchodzi bagnet od oleju. Na dodatek jakieś małe elementy się skruszyły i wpadły do tej pomarańczowej rurki - chyba nie spadły do miski bo jak próbowałem delikatnie włożyć bagnet to w połowie był opór, pewnie gdzieś się zablokowała. I teraz moje pytanie, jak wymienić tą rurkę, jak ona jest mocowana? Jest tam strasznie ciasno i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Jaki jest w ogóle koszt takiej rurki?

silnik 2,0 ALT.

z góry dzięki za pomoc pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka jest poprostu wciskana zadnych srub tam nie ma , sam ostatnio wymienialem. Skoro masz ulamana od gory to tylko reką miedzy kolektor ssacy a alternator , troche swiatla i srubokret. Nie sciskaj rurki bo jak raz ci pekla to zrobi to znow. Wez maly srubokret i podwaz ja od dołu . A za rurke zaplacilem ok 10 zl. W podwazeniu pewnie bedzie przeszkadzala ci gruszka odmy , jesli faktycznie tak bedzie to pod ta gruszka masz piersciej (swiecac latarka zobaczysz tylko jego koniec) jak wyciagniesz pierscien wyciagniesz tez gruszke(uwazaj by oring nie spadl z gruszki ) jak pozbedziesz sie gruszki bedziesz mial znacznie wiecej miejsca. Mi udalo sie to jednak bez wyciagania gruszki. powodzenia , jak sam nie masz wygimnastykowanych dloni popros kogos o pomoc to naprawde nic skomplikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc, dziś idę obczaić jak to wszystko wygląda. Bałem się że większa naprawa się szykuje ...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ułamana rurka to moja pierwsza awaria spreparowałem ją już przy oględzinach auta przy kupnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...