Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zegary - Liczniki A6 w A4 kodowanie- potrzebny SPECJALISTA potrzebny od zaraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam następujący problem z licznikami:

Zegary aktualnie zamontowane to 4B0 920900 QX z A6 1,9 tdi c5 automat wstawione do A4 o tej samej konfiguracji z zegarami 8D0 920900 M.

Elektronik który mi je robił spaprał sprawę i przerzucił cały wsad z moich starych zegarów i teraz potrzebuję kogoś kto mi zrobiłby je poprawnie ...

Nie działa:

- temp oleju czujnik w misce mam (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)

- wskaźnik ładowania lub napięcia (zresztą w trakcie „naprawy” przez chwilę działał)

- regulacja brak potencjometru( tak wyczytałem)

- świeci się otwarcie drzwi i klapy bagażnika

- wskaźnik paliwa wskazuje odwrotnie ( czytałem, że to można też zmienić w ustawieniach)

- nie działa immo- bo odpala nawet plastikowym kluczykiem zapasowym ( mam taki i serwisowy)

Obroty prędkość i pozostałe funkcje wskazuje poprawnie.

Bardzo proszę o pomoc, kogoś kto jest w stanie to zrobić Warszawa (i okolice do 150 km), ponieważ osobiście absolutnie się na tym nie znam.

Dzięki za każdą pomoc.

Opublikowano

Ad.1 - temp oleju może nie działąć bo prawie każdemu kto zmieniał licznik nie działa jeszcze walczymy jak to naprawić

Ad.3 - regulacji nie będzie bo w liczniku z A6 potencjometru nie ma w liczniku tylko jest przy regulacji wysokości świateł czyli trzeba go wylutować ze starych zegarów z a4 i wlutować do zegarów z a6

Ad.4 - na wsadzie z a4 będzie ci pokazywać otwartą klapę bo w a6 klapa i pozostałe drzwi są na module komfortu a w a4 nie dlatego z tym nic nie zrobisz pozostaje wgrać wsad z a6 wtedy nie będzie pokazywać albo pokombinować z hexami ale wtedy wogóle samochodziku nie będzie pokazywać

Ad.5 - nie zmienisz wskaźnika paliwa w ustawieniach , dziwne że pokazuje ci odwrotnie skoro wrzuciłeś wsad z a4 powinien pokazywać normalnie na wsadzie z a6 może pokazywać odwrotnie więc albo źle wgrałeś ten wsad albo masz może pływak od a6

Ad.6 - w plastikowym kluczyku serwisowym też jest transponder dlatego może odpalać auto

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witaj,

włożyliśmy inne zegary - też z A6 - i o dziwo bez zmiany wsadów- wszystko działa. Przekodowaliśmy je tylko z benzyny na disla wyskalowaliśmy obroty (3 zamiast-4 = 0030oznaczenie motoru). zakodowaliśmy kluczyki(wszystkie cztery) i pięknie działa.

O dziwo Zegary z A6 benzyna miały regulację podświetlenia.

Dzięki za pomoc Darka z Łodzi.

Opublikowano

czyli albo ktoś wlutował potencjometr wcześniej albo to nie były zegary z a6 nie było chyba zegarów a a6 z potencjometrem w liczniku

Opublikowano
  • Autor

Dodam, że nowe liczniki są VDO a nie Jegera jak wcześniej.

Być może dlatego.

Ale pięknie świecą.

Opublikowano

nie ma to większego znaczenia czy jeager czy vdo podobno vdo jest lepszy ale jakieś różnicy nie ma pomiędzy tymi dwoma po prostu twój mechanik zepsuł coś ze wsadem i po prostu musisz wgrać od nowa wsad pod twój licznik

Opublikowano

Drydnij do mnie to Ci pomoge

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.