Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z wiskozą i napinaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam następujący problem.

Przy zakładaniu paska wieloklinowego muszę się nieźle napocić, aby dobrze odciagnąć napinacz.

W normalnej pozycji nie da się nawet zamontować / zdemontować wiskozy, ponieważ rolka napinacza blokuje koło pasowe wiskozy.

Wszystko zaczęło się ze 3 lata temu od wymiany wiskozy na nową.

Wcześniej nie musiałem odciągać napinacza do zdjęcia wiskozy, a pasek wieloklinowy nakładał się elegancko (napinacz był oryginalny).

Dziś walczyłem ok godziny z założeniem nowego paska na nowy napinacz (stary napinacz się wygiął i pociął pasek).

Niestety skończyło się to ukręceniem śruby 15.

Teraz pytania do Was.

1. Czy macie luz pomiędzy rolką napinacza a wiskozą?

2. Czy da się wymienić tą śrubę napinacza, czy odkręca się ją przeciwnie do kierunku napinania?

Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie będzie TAK, to jestem gotów kupić jakąś używaną wiskozę bez wentylatora, najlepiej z Warszawy, ponieważ na sobotę chciałbym już autkiem jeździć.

Opublikowano

Ad1. nie bardzo kojarze o jaki luz ci chodzi. napinacz ma byc ustawiony przy załozonym pasku w połowie jego zakresu napiecia...

ad.2 srube napewno da sie wymienic. dokrecasz ja w Lewo/ odkrecasz w prawo. ona siedzi w przelotowym otworze.

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o tą odległość:

audi_napinacz_wiskoza.jpg

Jak założę napinacz, to wiskoza nie wedzie, dopuki nie odciągnę napinacza.

Jeżeli naciągnę napinacz do maksymalnej odległości (między nim a wiskozą), to nawet nie mogę paska zamontować, muszę mocno go wpychać i ruszać góra / dół aby wcisnął się.

Do pewnego naciągnięcia odległość jest jak wyżej opisałem, a później się zmiejsza - wszystko zaczęło się od wymiany wiskozy, mam coraz większe przekonanie, że jest z 1-2mm za duża średnica.

Jaką macie maksymalną odległość pomiędzy wiskozą a rolką napinacza?

Śrubę odkręciłem ze starego napinacza, przełożę ją do nego.

Kolejne pytanie, jaki pasek wieloklinowy jest do mojego silnika - AFN (z klimą)?

6pk-1045 czy 6pk-1145, a może jeszcze jakiś inny?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.