Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak pliku NTLDR XP


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas instalacji (Kopiowanie plików) zawiesił się komputer po ok. godzinie postoju musiałem go zrestartować no i niestety po ponownym uruchomieniu wyskoczył ekran ...

"Brak pliku NTLDR

Naciśnij CTRL+ALT+DEL, aby zrestartować"

W google jest mnóstwo opisów jak rozwiązać ten problem ale mój jest inny a mianowicie ...

W biosie mam zaznaczony BOOT na CD w napędzie znajduje się CD z instalką windowsa ale za każdym razem po uruchomieniu ponowny widnieje tekst powyżej :facepalm: Co robić ?:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić windowsa xp przez okno:) zainstaluj 7/8

A tak na poważnie, naprawienie tego zajmie Ci 5x więcej czasu jak zainstalowanie od zera czystego systemu.

Skopiuj ważne dane i format

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamia się w ogóle płyta instalacyjna ? Na pewno masz bootowanie z napędu CD/DVD jako podstawowe w bios?

Naprawienie tego problemu to kwestia przekopiowania 2 plików z płyty instalacyjnej na dysk C:\ w konsoli odzyskiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biosie mam zaznaczony BOOT na CD w napędzie znajduje się CD z instalką windowsa ale za każdym razem po uruchomieniu ponowny widnieje tekst powyżej :facepalm: Co robić ?:thumbdown:

To świadczy o tym, że komputer jednak nie startuje z CD. Przyczyn może być wiele - uszkodzona płytka z systemem, uszkodzony napęd, uszkodzony przewód sygnałowy od napędu itp. Zakładając że w BIOSie dobrze ustawiłeś kolejność bootowania (CD musi być jako pierwszy w kolejności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...