Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór przepływki


mcgawroni

Rekomendowane odpowiedzi

Na logach gdzie przepływka mierzy widać że turbo przeładowuje, sprawdź sprawność zaworku n75, być może kierownice do czyszczenia będą i jak kolega wyżej pisze przydało by się sprawdzić czy egr w ogóle jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym go zatkać?

5 Zaślepka EGR TDI VW AUDI SEAT SKODA gr.1.5mm (2697471311) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

N75 to nie to samo co EGR?

Nie. EGR to zawór recyrkulacji a N75 steruje turbiną.

Będę w stanie sam wyczyścić, czy raczej się za to nie zabierać?:)

Odkręcasz dwie śrubki, wkładasz podkładkę, zakręcasz. Robótka szybka niż wypicie piwa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat temu wymieniałem przepływke na Boscha za 300zł i do tej pory działa bez problemu - warunek jest taki że trzeba używać filtrów powietrza dobrej jakości (czytaj nie filtron, maxgear i inny szajs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtron jest kiepski? To co mam kupować?

---------- Post dopisany 15-10-2012 at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany 12-10-2012 at 12:21 ----------

Jestem bliski zakupu zaślepki EGR, tylko ile prawdy jest w tym, co piszą:

"W silnikach koncernu VAG nie zaleca się zaślepiania tylko przy kolektorze wydechowym. Może to spowodować wypełnienie się rury łączącej kolektor wydechowy z zaworem EGR zawiesiną wody i oleju (EGR nadal będzie pracował i powodował podczas otwarcia przedostawania się cząsteczek oleju z odmy). Należy wtedy zastosować dodatkowo zaślepkę o grubości 1.5 mm"

Mam kupić dwie zaślepki czy tylko jedną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...