Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tarcie przy wrzucaniu 3 biegu..


Zielsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu pojawił mi się dotąd niespotykany problem. Otóż podczas jazdy, gdy chciałem wrzucić 3 bieg nagle coś zaczęło trzeć - tak jakbym chciał wrzucić bieg bez sprzęgła chociaż miałem wciśnięte do końca.. Myślałem, że to chwilowa usterka.. Problem jest do dzisiejszego dnia, Inne biegi wchodzą bez zarzutów, tylko przy 3 biegu z obrotami ponad 1500 trze ale po mocniejszym przesunięciu bieg wchodzi (odczułem jakby się jakieś zębatki zatrzymywały). Podczas postoju bieg wchodzi normalnie oraz na niski obrotach (do 1400~1500). Wymieniłem olej, problem jest nadal.

Mój symbol skrzyni to CPC

Jakieś sugestie co w tym przypadku należy zrobić?

Nie chcę się naciągać na koszty, jestem młodą osobą niepracującą(student).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że kończy się synchronizator trzeciego biegu w skrzyni, wydaje mi się, że on zawsze jako pierwszy daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że jak już coś w niej rozsypało się to nie rozsypie się dalej?ja jestem tego zdania żeby wymienić na drugą używaną ale z pewnego źródła i najlepiej z młodszych lat,szukaj od polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia EEN na banka pasuje do 1z,AHU wiem bo sam mam taką skrzynię u siebie,jedyną rzeczą którą się różniły to rodzaj wybieraka,u mnie był na jednym drążku przy DHL a tutaj na dwóch,jak chcesz to mam poszczególne przełożenia oby skrzyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej szukaj skrzyni EEN, ja mam 95 rok i też 1Z i oczywiście skrzynie z paska z 2001 roku o oznaczeniu EEN i pasuje bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Po długich godzina spędzonych w kanale mojego garażu jestem niemiłosiernie zaskoczony..

Szukałem skrzyni CPC, kupiłem skrzynie EEN, a z samochodu wyciągłem skrzynie FHN

Zgodnie z tą tabelą ( Getriebekennbuchstaben (GKB) von VAG Fahrzeugen mit TDI Motor ) znacząco się nie różnią, mam tylko nadzieje, że nie będzie wielkiej różnicy w przełożeniach EEN.

Pozdrawiam, dodam jeszcze jednego posta jak zamontuje skrzynie.

Aaa i dziękuje dwóm kolegom wyżej za nakierowanie mnie na odpowiednią skrzynie :)

Skrzynie kupiłem w mieście oddalonym o 20 KM ode mnie za 550 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...