Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik 2.0TDI CR 170PS-zwiększenie mocy


radkii

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko tyle... silnik 140 KM CR to to samo co silnik 170 KM CR różnica tylko w turbinie i mapie silnika, wszystkie inne podzespoły te same

takze pompa wody jest inna (nie wiem czy to ma znaczenie czy nie ale przy okazji wymiany rozrzadu nie ma chyba przeciwskazan by silnik przerobic na 100% 170tke)

W sterowniku poza mapami jest tez program/logika i jezeli ta rozni sie od 140/143 konnej wersji to tuner przeciez jej nie zmieni.

Poniewaz ten sam ruch mi po glowie chodzi mam pytanie:

czy po wymienie turbiny na 170tkowa auto chodzilo na ori sofcie w 100% dobrze bez przeladowan, niedoladowan itp? (nadawalo sie do zwyklej jazdy - nie musiales biec za 5min na czipa bo do sklepu jechac sie tym nie dalo)

jest n wersji turbin od 170tki (roznia sie literkami): czy wnikales w roznice w stylu "turbiny z literk K nie kupuj bo mam slabe lopatki i lepiej szujac z literka H"

Moze nie znasz problemu bo tuner robiacy czipa 30min wczesniej wymienil T wiec nie wiesz czy na zakupy autem daloby sie dojechac?

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze pompa wody jest inna (nie wiem czy to ma znaczenie czy nie ale przy okazji wymiany rozrzadu nie ma chyba przeciwskazan by silnik przerobic na 100% 170tke)

dobrze wiedzieć zainteresuję się tematem :wink:

W sterowniku poza mapami jest tez program/logika i jezeli ta rozni sie od 140/143 konnej wersji to tuner przeciez jej nie zmieni.

Poniewaz ten sam ruch mi po glowie chodzi mam pytanie:

czy po wymienie turbiny na 170tkowa auto chodzilo na ori sofcie w 100% dobrze bez przeladowan, niedoladowan itp? (nadawalo sie do zwyklej jazdy - nie musiales biec za 5min na czipa bo do sklepu jechac sie tym nie dalo)

jest n wersji turbin od 170tki (roznia sie literkami): czy wnikales w roznice w stylu "turbiny z literk K nie kupuj bo mam slabe lopatki i lepiej szujac z literka H"

Moze nie znasz problemu bo tuner robiacy czipa 30min wczesniej wymienil T wiec nie wiesz czy na zakupy autem daloby sie dojechac?

Pozdrawiam,

Przemek

po wymianie turbiny jeździłem blisko miesiąc tym autkiem bez zmiany softu, program był seryjny. Nie odczuwałem jakiejkolwiek różnicy przed wymianą i po wymianie, autko zachowywało się baaardzo podobnie, może jechało ciut lepiej może trochę inaczej zbierało się w zależności od obrotów, ale kompletnie nie miało to wpływu na jazdę samochodem, różnice były niezauważalne. Wg Witka autko powinno mieć seryjnie przy turbinie od 170tki jakieś 150 KM, wyszło 158 KM i wg niego był to zdrowy wynik i po pierwszym pomiarze usłyszałem: "będzie dobrze, jest z czego modzić..." usłyszałem jeszcze pytanie na co liczę i czy mam zachciankę na dużo czy ma być grzecznie i bez wysilania - odpowiedź wyżej w mojej wypowiedzi.

Co do turbiny odpowiedź na PW... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...