Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa podgrzewanie siedziska w fotelu kierowcy


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w fotelu kierowcy nie działa mi podgrzewanie siedziska, oparcie grzeje normalnie. Gdzie mogę szukać przyczyny? Jakaś kostka pod fotelem? Czy raczej uszkodzona mata?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś padło w macie siedziska. Napewno nie czujnik temperatury bo by Ci nie grzały plecy. Dziś przerabiałem temat ale mi padł czujnik w macie siedziska więc i plecy nie grzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sporo jest roboty żeby wytargać fotel i ściągnąć z niego tapicerkę? :) A może można sprawdzić matę przed rozbieraniem, np. miernikiem czy jest przerwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przerabiałem to u siebie, żeby sprawdzić mate bez rozbierania trzeba i tak wyjąć fotel.

W 8 pinowej wtyczce zaznaczonej poniżej mierzysz rezystancję między pinami 3 i 4 powinna ona wynosić kilka ohm

DSC_0013.jpg

Jeżeli jest przerwa to zabieramy się za rozbiórkę fotela.

W pierwszej kolejności demontujemy oparcie.

Ściągamy "szmatę" z siedziska, na środku trzymają ją czerwone spinki

DSC_0016.jpg

DSC_0019.jpg

A oto przyczyna

DSC_0017.jpg

Ja odciąłem kawałek przypalonego przewodu grzewczego i połączyłem kawałkiem zwykłego przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bin85, dzięki za zdjęcia :)

Sprawdziłem u siebie, i jest przerwa w macie siedziska. W tym roku już chyba tego nie zrobię, bo w garażu nie dam rady wyciągnąć fotela. Całe szczęście oparcie grzeje :) Nie wiem czy to przez zepsutą matę w siedzisku, ale oparcie grzeje chyba na maxa nawet jak pokrętło ustawię na 1.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś padło w macie siedziska. Napewno nie czujnik temperatury bo by Ci nie grzały plecy. Dziś przerabiałem temat ale mi padł czujnik w macie siedziska więc i plecy nie grzały.

a gdzie sie znajduje czujnik maty siedziska..no mi plecy nie grzeja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś padło w macie siedziska. Napewno nie czujnik temperatury bo by Ci nie grzały plecy. Dziś przerabiałem temat ale mi padł czujnik w macie siedziska więc i plecy nie grzały.

a gdzie sie znajduje czujnik maty siedziska..no mi plecy nie grzeja..

Pewnie gdzieś w siedzisku, może gdzieś koło miejsca wychodzenia kabli? Jak będę robił swoją matę, to spojrzę, ale nie wiem kiedy to będzie. Może ktoś szybciej Ci odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś padło w macie siedziska. Napewno nie czujnik temperatury bo by Ci nie grzały plecy. Dziś przerabiałem temat ale mi padł czujnik w macie siedziska więc i plecy nie grzały.

a gdzie sie znajduje czujnik maty siedziska..no mi plecy nie grzeja..

Czujnik maty znajduje się w środku (ten od poduszki) a czujnik temperatury z przodu maty siedziska (wygląda jak zatopiona bateria do zegarka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2012 o 09:34, szeryf napisał:

bin85, dzięki za zdjęcia :)

Sprawdziłem u siebie, i jest przerwa w macie siedziska. W tym roku już chyba tego nie zrobię, bo w garażu nie dam rady wyciągnąć fotela. Całe szczęście oparcie grzeje :) Nie wiem czy to przez zepsutą matę w siedzisku, ale oparcie grzeje chyba na maxa nawet jak pokrętło ustawię na 1.

Pozdrawiam

Witam. Mam ten sam problem w B8 plecy grzeją tak samo niezależnie od ustawienia od 1 do 6 a siedzisko wcale. Znacie jakieś rozwiązanie czy lepiej rozebrać bo na pewno to będzie uszkodzona mata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić miernikiem we wtyczce od maty siedziska czy jest przejście, powinno być ok 3 ohm. Jak jest przerwa to musisz ściągnąć tapicerkę i szukać przerwy, z tym nie powinieneś mieć problemu, bo pewnie w tym miejscu będzie wypalona dziura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W najbliższym czasie postaram się to sprawdzić. Jeśli faktycznie będę musiał ściągać tapicerkę to czy jest to mega trudne i wiąże się z wymontowanie siedzenia z samochodu? Rozumiem ze przepalone miejsce można obejść kablem lub wymienić matę na nowa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel trzeba wyciągnąć.

Matę można wymienić albo spróbować zlutować drucik w miejscu przepalenia, nie wstawiaj tylko innych kabli żeby połączyć przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...