Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciągły problem z kontrolką (czujnikiem) ABS-rozwiązanie


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam od dłuższego czasu problem z palącą się kontrolką ABS.wymieniony został czujnik przy lewym przednim kole niestety po wykasowaniu błędu wyskoczył ponownie.pytanie teraz co robić i gdzie szukać? VAG nic nie pokazuje:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale jak mam sprawdzić w którym kole jest coś nie tak skoro VAG nic nie pokazuje?wymienić reszte czujników w ciemno? w jakich "blokach"?nie za bardzo rozumiem.a żółta kontrolka mnie już wk..wia jak niewiem co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą VAG wskazał owy czujnik na uszkodzony, że akurat ten wymieniłeś? Ja od siebie jedynie mogę zaproponować oględziny przewodów od czujników. U mnie jeden był pęknięty. Co prawda kable niby całe, ale jak przeciąłem i zalutowałem, to problem znikł. A jak z poziomem płynu hamulcowego? Można by zajrzeć jeszcze, czy może styki we wtyku przy module ABSu nie są zaśniedziałe. Co prawda nie mam doświadczenia, więc nie polecam żadnych "napraw", ale tego typu oględziny chyba nie zaszkodzą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale na co mam zwrócić uwagę sprawdzając prędkość.rozumiem że nie może być rozbieżności.a jeśli będą to czym to będzię świadczyć?o padniętym czujniku?bo on chyba też odpowiada za obroty koła.jakie są normy prędkości?będe robił tarcze i klocki więc się mechanik ma zająć i tym problemem ale to już II podejście.:whistling:jako ciekawostkę mogę dodać że prawy zacisk z przodu trzyma i zużył cały klocek a lewego jeszcze sporo.ale to chyba niema znaczenia.płyn hamulcowy w normie:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastąpiło rozwiązanie problemu co mogło się stać znacznie wcześniej, gdyby był podpięty lepszy sprzęt do czytania błędów.pęknięta koronka to był problem świecącego ABS-u.w końcu deska rozdzielcza świeci tylko na czerwono:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...