Treść opublikowana przez marcelinho
-
Błędy P0135 i P0144 w A4 B8 2.0TDI
A co to za różnica skoro mam obd A nie vcds ?
-
Błędy P0135 i P0144 w A4 B8 2.0TDI
Mam wrzucić screen z obd ?
-
Błędy P0135 i P0144 w A4 B8 2.0TDI
Witam . Może znajdzie się tu ktoś ogarnięty a nie na fb gdzie można w kółko walkowac tematy typu " jaki olej do 2.0tdi "? Błędy mam jak w temacie . Wymieniłem sondę na nową i chłodniczkę Egr na ori używkę. Dalej check się świeci i pewnie jutro znowu złapie tryb awaryjny w którymś momencie dnia. Gdzie dalej szukać?
-
Czy ktoś wie gdzie jest bezpiecznik wentylatora chłodnicy
Dzięki tj zdaję się przedlift 2009 u mnie nie ma tam bezpieczników już widziałem ten temat i właściwie jedyny post . A niby w necie tak można wszystko znaleźć. Niemożliwe żeby w żadnych schematach dostępnych nie było wspomniane gdzie to może być.
-
Czy ktoś wie gdzie jest bezpiecznik wentylatora chłodnicy
Witam . Potrzebuję znaleźć bezpiecznik wentylatora chłodnicy bo nie działa. Nigdzie na forach póki co nie natrafiłem na podpowiedź. A4 B8 2.0tdi polift
-
Czujnik różnicy ciśnień NOWY , błąd P245300
Witam . Jak w temacie mam taki błąd po wymianie czujnika . Włożyłem OE i ktoś mi robił adaptacje . To jedna sprawa . Inna nurtująca historia w samochodzie jest wypalanie dpf co ok 100km . Mimo ze był czyszczony i vcds pokazuje małe zapełnienie. Co.moze być nie tak ? Dpf potrafił się wypalać przez 20km pozniej przerwał procedurę i po kilku km znowu. Czujnik wymieniłem w ciemno Bo wiem że jest odpowiedzialny za uruchamianie procedury wypalania dpf i jest w miarę tani.Łapy mi opadają . Wiązka z wtyczki wszystko ok podciśnienie tez . Z reszta wymiana jest prosta jak drut nie wiem co mogłoby tam pójść nie tak . Chyba że gówniany czujnik się trafił
-
Hamulec postojowy , TPMS awaria . Klima przestała działać przy okazji.
Witam wszystkich . Jak w temacie po krótkim postoju i ponownym uruchomieniu samochodu pokazały się w/w komunikaty .dodatkowo Przestała działać Klima oraz nie było temp zewn. Po zczytaniu błędów OBD Eleven jeden dominował .01317. Nie dało się ich wszystkich na raz skasować ale gdy zrobiłem to z każdym oddzielnie to już nie wróciły . Klima chodzi i wszytsko już gra ale co się mogło stać ?
-
Czujnik ciśnienia oleju
One mają w okolicach chyba 100mm . Filtron 101 MANN 100 a jest jeszcze jakiś ktory ma 103mm. Chyb a knecht
-
Czujnik ciśnienia oleju
Olej spuszczony z silnika byl rzadki jak woda .. zrobiłem 300 km wrzuciłem filtr Filtrona bo byl 1 mm wyższy a Manna mieli na popołudnie a ja nie mogłem czekać i czujnik nie załączył się ani razu . Mialem jeszcze nie pisać bo się okaże przy dłuższej jeździe na mieście w korkach . Ale wcześniej przed zmianą oleju jak tylko przekroczył 90st wyskakiwalo ciśnienie. Teraz przy 100st oleju zjechałem z autostrady na stację i cisza . Robiłem to 3x przy temp. 94 i 96 st. Cisza . Przem8 takie wartości potwierdza wiele osób i na grupach i mechaników jako prawidłowe dla pompy w tym silniku. I zdaje się w 2.0 Tdi
-
Czujnik ciśnienia oleju
Leje Motul x clean + 5W30.Poza tym ze widzę różnicę w wysokości filtrów nawet 3 mm ( jak popatrzylem na aukcje) to jest kilka artykułów w Internecie mówiących o tym iż na załączanie się czujnika ciśnienia ma wpływ... rozrzedzenie oleju na skutek dostania się paliwa podczas nie dokończonych procedur wypalania Dpf a. ??.
-
Czujnik ciśnienia oleju
Dojeżdżam właśnie do wymiany oleju.. powiem Ci ze myślę i liczę że to pomoże... poprzednio czujnik przestał się włączać właśnie po wymianie. Ale dlaczego? Dobra wyczytałem .niby dotyczy to 3.0 benzyny ale błąd jest ten sam. .. jeśli filtr jest zbyt krótki będzie gubił ciśnienie. Nie wierzę w to co czytam ale ... modlę się o to żeby pomogło
-
Czujnik ciśnienia oleju
Witam wszystkich. Jak na wstępie .błąd P164D00... występuje tylko na rozgrzanym silniku i im cieplejszy tym coraz częściej piszczy ... Ciśnieniena pompie 0.8 na wolnych i 2.0 przy 2tys .. Pisze ludzie o wymianie polowy silnika i problemie ktory nie zniknął... ktoś tutaj wspominał iż miał problem taki u siebie i wymieniono mu jakąś cewke która się grzała i powodowała załączanie sie czujnika. Ale to stary post. POMOCY. 2.0 Tdi polift 2013
-
Brak ogrzewania 2.0 TDi CJCD
Czytałem trochę w dziale i znalazlem jeden post od 1.8 TFSI. interesuje mnie gdzie jest zawór N422 bo z tego co ludzie piszą moze odpowiadać za brak ogrzewania. Fajnie ze mam pogodę od kwietnia i malo deszczu ale jak juz popada to w środku jest lodowato. A jak mokro i ciemno to szyby są nie do odparowania... jeszcze kiedyś zauważyłem ze jak dałem trochę " w palnik" raz ze świateł innym razem na autostradzie to czasem sie zalaczalo. Teraz lipa
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Dzisiaj dzwoniłem do aso krotosky- cichy. Cena to 2700 brutto. Ale najlepsze jest to ze...pierwsza wymiane zalecają przy..... 210tys
-
Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi
Wiesz o co chodzi. d*py sie nie chciało ruszyć zeby osłonę zdjąć i wjechac na podnośnik... a tak zachwalali ze wysysa caly ew.syf ( maszyna) Inna sprawa. Chyba motor nie ucierpiał jak zrobilem ok 60 km??
-
Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi
Jade spuścić ze dwie " setki " i zobaczymy Masakra. Dopiero po spuszczeniu..... 2 l poziom jest ok.dwie kreski poniżej max. Juz wiadomo czym sie moze skończyć odsysanie zamiast spuszczania. Jutro nowy olej j filtr
-
Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi
Jade spuścić ze dwie " setki " i zobaczymy
-
Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi
Nie ma bagnetu
-
Komunikat " proszę obniżyć poziom oleju"A4 B8 2.0 Tdi
Po wymianie oleju mam komunikat o konieczności jego obniżenia. Dziwi mnie fakt ponieważ nalane zostało ~4.5 l i jest to mniejsza ilość niz poprzednio gdy komputer dlugo przy tym stanie pokazywal minimum. W momencie oprozenienia bańki 5l dopiero było ze stan ok. Teraz co dalej? Jakie znaczenie ma to ze tym razem był nie spuszczany tylko odsysany. Czy pojeździć troche zobaczyć czy cos sie zmieni czy natychmiast pozbyc sie nadmiaru. Jakie ew. Konsekwencje. Czy tak jak pare osob pisalo mozna gumowym wezykiem ze strzykawka odessacnadmiar przez otwór bagnetu?
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Trzeba się przyjrzeć odplywom czy woda się nie dostaje do obudowy komp
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Chylę czoła Panowie mam co prawda nowy IC ale to nie turbina .i nie przepływa .również nie ten duży bezpiecznik w kompie . To ten malutki 15A przy obudowie zrobił takiego psikusa. Aż mi się nie chciało wierzyć ale jestem mega Happy. Pozdr
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
IC jest nowy przepływomierz podmieniony .w skrzynce kompa jest spalony bezpiecznik duży czerwony 50 A 32v. Spróbowałem go połączyć na krótko bez zmian.jade po nowy. Zamienilem czujnik N71 z jego bliźniakiem (nie pamiętam oznaczenia).kibel .błędy 00553 przepływomierz 00550 zawór regulacji dawki paliwa 01265 elektrozawor recylkulacji spalin 01262 elektrozawor ograniczenia ciśnienia doładowania 01269 zawór regulacji dawki paliwa 17978 moduł sterujący praca silnika zablokowany
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Syczało przed tym jak moc stracił . Teraz nie syczy choć bym chciał bo bym wiedział że gdziez jest dziura . Dla odmiany po kilkukrotnym przegazowaniu miga kontrolka świec
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Ale czy jak zdechł IC i będzie klekot a turbo jakby nie było ?
-
AFN.Po deszczu syczało z okolic coolera i stracił moc.
Witam wszystkich. Po dzisiejszej ulewie wjechaniu w kilka kaluż zaczęły dochodzić dziwne dźwięki z lewej strony od dołu (syczenie)i afn stracił moc .klekocze,turbo nie reaguje. Odpala normalnie i pracuje. Filtr powietrza wilgotny trochę wody na dole w obudowie .Czekam aż wyschnie ale....no właśnie . ...ktos ma jakiś pomysł?