Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana skrzyni biegów - Czy skrzynia z b7 do b6 podejdzię p&p?


Dranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję informacji czy skrzynie 5-biegową do B6 1.9 AWX z 2001r. o oznaczeniu FEC można zamienić jakąś inną, najlepiej nowszą konstrukcją (z mniejszym przebiegiem) z B7. Oczywiście B7 też musi być 5-biegowa. Proszę o oznaczenia skrzyń które na pewno do mnie podejdą.

Moja niestety niedomaga, synchronizator 2 biegu chyba do wymiany, chaczy mi i zgrzyta przy zmianie, najgorzej przy zimnym silniku. Olej w skrzyni, sprzęgło, dwumas, wszystkie poduchy po wymianie i bez poprawy. Zrobiło się zimno na dworze i problem się nasilił.

Jak ktoś już zmieniał u siebie skrzynie FEC na jakąś inną i ma jakieś spostrzeżenia z wymiany to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na 6b :)

Jak chcesz to mam w dobrej cenie 6 skrzynie ze swojego bo wkładałem Quattro.

Wybierak też mam, jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj na 6b :)

Jak chcesz to mam w dobrej cenie 6 skrzynie ze swojego bo wkładałem Quattro.

Wybierak też mam, jakby co ;)

Z miłą chęcią, ale musiałbym za dużo wydać na pozostałe graty, dwumas, sprzęgło, przeguby i kto wie co jeszcze... Także muszę kupić piątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę poszperałem i natrafiłem na ETKE online i wychodzi na to, że niektóre skrzynie z B7 np. GYA podejdą też do mnie, mówimy oczywiście o silnikach 1.9 z B7 nie 2.0. Jak to jest z tymi skrzyniami ?

zdjcieskrzy.jpg

fecigya.jpg

fecigya2.jpg

Dzwoniłem też do gościa z aukcji z której pochodzą te zdjęcia i mówił, że nie miał problemów z taką przekładką. Twierdzi, że jest jedynie problem ze skrzyniami z np. Passata bo tam trzeba rzeźbić coś z flanszami. Powiedział mi, że może mi to przełożyć na miejscu i sam się przekonam że będzie dobrze.

Jarol możesz napisać bliżej co z tą elektryką trzeba zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie nie ma żadnego problemu skrzynia będzie pasować.

Ale w skrzyniach z B7 nie ma czujnika G22 który jest w twojej starej skrzyni.

Upewnij się czy da się go przełożyć bo do skrzyni 6 biegowej z B7 nie da się go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarol za wskazówkę, o to mi chodziło. Mógłbym przeoczyć ten czujnik i niepotrzebnie bym się denerwował, że coś jest nie tak. Rozumiem, że jedyną przeszkodą jest ten czujnik G22?. Muszę sprawdzić czy faktycznie da radę go przełożyć.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sprawa rozwiązana w skrzyni z B7 jest ten czujnik:

pooenieczujnikag22.jpg

skrzyniagyazczujnikiem.jpg

Najwidoczniej skrzynie 5-biegowe z b6 i b7 bez problemu można stosować zamiennie. Różnica jest w skrzyniach 6-biegowych - tak jak wspomniał kolega Jarol.

Mam ostatnie pytanie, skrzynie w B7 były montowane w silnikach 115 konnych, ja mam po modach 175km. Nie trzeba ponownie zmieniać softu? Będzie to jeździło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem którą dokładnie skrzynie zapodasz z B7.

Sprawdź jakie ta skrzynia ma przełożenia czy nie będzie miała któtszych biegów.

Tak czy inaczej softu nie musisz ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem którą dokładnie skrzynie zapodasz z B7.

Sprawdź jakie ta skrzynia ma przełożenia czy nie będzie miała któtszych biegów.

Tak czy inaczej softu nie musisz ruszać.

Skrzynia prawdopodobnie będzie GYA, tylko jak sprawdzić te przełożenia? Może ktoś ma takie info na temat przełożeń poszczególnych skrzyń, bo na google nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przełożenia skrzyni FEC masz tutaj jakieś info Getriebekennbuchstaben (GKB) von VAG Fahrzeugen mit TDI Motor ale tej nowszej niestety już tam nie ujęto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, nową skrzynię wkładam we wtorek i napiszę co i jak.

---------- Post dopisany 31-10-2012 at 12:40 ---------- Poprzedni post napisany 25-10-2012 at 19:59 ----------

Chciałem potwierdzić, że skrzynia o oznaczeniu GYA z B7 pasuję zamiast skrzyni FEC z B6. Tak jak kolega Jarol zauważył trzeba było przełożyć jednak czujnik G22, ale było do tego miejsce zaślepione plastikiem. W skrzyniach GYA z początku produkcji ten czujnik jeszcze występował, ale ja chciałem mieć jak najświeższą i kupiłem z 2007r. bez tego czujnika.

Kolejną drobnostką jest inne zakończenie przewodu od płynu hamulcowego idącego do wysprzęglika, mi nie chciało się demontować całego przewodu, więc zostawiłem stary wysprzęglik. Reszta P&P włącznie z przełożeniami na poszczególnych biegach.

Sprzedający wprowadził mnie w błąd mówiąc, że potrzebuję jeszcze kompletne półosie z przegóbami z B7 i niepotrzebnie kupiłem, bo stare też są P&P.

Wystawię je w dziale sprzedam za dobrą kasę jak koś chcę.

Muszę jeszcze wyregulować wybierak, bo jest dużo lepiej, ale nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...