Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpie na zimnym


nyggga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ! Szukałem odpowiedzi ale nic nie znalazlem co by mi pomogło wiec zakładam ten temat....

Problem jest nast gdy samochód trochę postoi i silnik zrobi się zimny po ruszaniu z 1 (na wstecznym tego nie ma) auto lekko szarpie....wystarczy pojeździć 5min i problem mija a na blacie wskazówka nawet nie drgnie....o co kaman? czy to wtrysk sterujący ? wiem ze mam kat wtrysku do ustawienia (coś kolo 39) czy to może mieć wpływ na to czy tylko na odpalanie? Przeguby ok . w lato tego nie było teraz zrobiły się lekko chłodne noce i zaczyna się znowu w tamta zimę było to samo ;/ nie jest to może uciążliwe ale wkurzające . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Wymienialem na wakacjach tarcze sprzeglowa, zalany byl nowy plyn hamulcowy i dobrze odpowietrzony uklad... Tez mam taki problem i nie moge sobie z nim poradzic. Ostatnio zatkalem egr bo wyczytalem że może być wina popsutego egr-u.

---------- Post dopisany at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Do tego mam jeszcze jeden problem... Jak tylko włacza sie swiece żarowe to przy zapaleniu na zimnym silniku włacza sie kotrolka z wykrzyknikiem i piszczy trzy razy... Wymieniany miałem akumulator na nowy ''warta 77aH 780A'' , rozrusznik czyszczony, swiece wszytskie dobre. Może wie ktoś co może być przyczyna swiecenia tej kontrolki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie że akumulator tez ładowany i w miare mocny...Kupilem specjalnie wieksza moc żeby nie było problemu z ta kontrolka i dalej piszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wczoraj kupiłem A4 1.9 tdi 2003r. Auto dokładnie zbadane w serwise Skody (koszty mniejsze niż w ASO). Wyszło, że ok jeden wtrysk na granicy błedu ale na razie ok. Poza ty wszystko ok. Dzis rano miałem podobne problemy co nyggga , włączyła sie kontrolka od ESP, jak dodawałę gazu to szarpało tak jakby nie miał przyczepności, po chwili wszystko sie uspokoiło i było ok. Co to może być? Auto mam od wczoraj i wiadomo jestem mocno przystresowany :) Jeszcze jedno, niska temp (ok 70) to jest wina termostatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim po pół roku od wymiany sprzęgła zaczęło szarpać na zimnym i źle wchodziły biegi. Szarpanie nasilało się wraz z spadkiem temperatury, zimą to już masakra. Mechanik wyczaił, że to poduszki pod silnikiem i po wymianie jest ok. Przyczyn szarpania silnika może być wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod vag byl podpinany i wszystko jest ok... naladowalem na full akumulator i w jeden dzien mi nie zapiszczal a na drugi juz nie ladowalem i piszczal.. pradu mi tez nie pobiera ani nic....zostawie juz to w spokoju bo nic nie wymysle...

---------- Post dopisany at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

koledzy doradzcie mi jakiej firmy kupic poduszki silnika tylko zeby cenowo w miare byly ok i zeby tez nie byl jakis badziew co potem kierownica trzesie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poduszki tez wszystkie ok bo nie dawno wymieniane.... coś Mi się skłania zęby te wtryski sprawdzić....da rade jakoś przez waga czy trzeba do specjalistycznego warsztatu podjechać? ile taka usługa kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...