Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Roczniki szyb i grubość lakieru


andru123

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko , kolega kupił A4 z 2004 roku i na wszystkich szybach ma rocznik 2004 , ale na tych małych trojkacikach(bo to sedan) 2003 , czy moze to swiadczyc o jakiejs ewentualnej wypadkowości auta ? aha i jeszcze jedno jaką Panowie macie grubosc lakieru ? bo w tym modelu na dachu ok 100 a boki 140-150 na słupkach 90-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik szyb w przyblizeniu do 1 roku to standard, na stanie zostaly starsze to wzieli.

Zreszta oceniac wypadkowosc auta po szybach to wedlug mnie kiepska metoda, przednią szybe w polsce wymienia sie co pare lat, a boczne to naprawde latwo stracic na parkingu ( w mojej drugiej Adziuni tyle ze A3 w 2008r. to 1 w miesiacu, czasem nawet częściej wymienialem boczne szyby, wroclaw centrum :/ )

Co do grubosci lakieru to normalne, ze pow. pionowe i poziome maja inną grubość, ale jeśli cała strona ma podobna gr. to raczej ok. ( oczywiscie do 150-180 μm. )

Pozdro

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik szyb w przyblizeniu do 1 roku to standard, na stanie zostaly starsze to wzieli.

Dokładnie... na to nie ma co patrzeć... ja mam 98 a szyby wszystkie 97...

Zresztą szybe mozna wybić w każdy gupi sposób... śmieszą mnie wiec goście co oglądają auto i pierwsze co to szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko , kolega kupił A4 z 2004 roku i na wszystkich szybach ma rocznik 2004 , ale na tych małych trojkacikach(bo to sedan) 2003 , czy moze to swiadczyc o jakiejs ewentualnej wypadkowości auta ? aha i jeszcze jedno jaką Panowie macie grubosc lakieru ? bo w tym modelu na dachu ok 100 a boki 140-150 na słupkach 90-100

Jeżeli samochód został złożony w pierwszym kwartale roku montażowego to różnica w szybach jest możliwa z uwagi na zapasy z poprzedniego roku. W kolejnych miesiącach szyby powinny być z tego samego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tobą, kilka lat temu jak kupowałem audi A3 z salonu, auto bylo z sierpien i tylne uchylne szyby byly z roku poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...