Jump to content
IGNORED

[B5 ADR] Klakson

wojtek79
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem że nie zawsze działa mi klakson. Kiedyś chciałem go użyć i nie działał. Jednak jak próbowałem po chwili to już działał. Teraz raz mi działa a raz nie. Czy przyczyną tego mogą być zakurzone styki w kierownicy?

tez tak miałem ze raz mi działał a raz nie , i do tego dzwiek był bardzo wysoki. kupiłem na allegro komplet uniwersalny za 40 pln i teraz ryczy jak wsciekły. ludzie z chodnika uciekają :polew: . To raczej nie jest wina styków w kierownicy tylko pewnie trąbki juz troche błota zebrały i nie domagają. Kup sobie na allegro klakson ze sprezarka od TIR-a , koles ma , mowie ci jak to wymiata. Sam sie nad takim zastanawiałem ale nie wiedziałem czy mi sie te dłuuugie trąbki zmieszczą miedzy zderzakiem a chłodnica i zrezygnowałem , ale jak rozebrałem to stweirdziłem ze spokojnie by tam wlazły.

Tak wogóle to ja miałem jedna całkiem zepsutą (tą od niskiego dzwieku) i tą drugą na styku wiec tak wysoko dzwieczał

Oglądałem trąbki, nie ma żadnego błota. Pod silnikiem jest osłona i wszystko jest czyste, nic nie zachlapane. Nie mam zamiaru nikogo straszyć głośnym sygnałem od TIR-a jak to nazwałeś. Po prostu chcę żeby działało tak jak do tej pory.

najlepiej to wyjmij sobie lewą kreatke w zderzaku (tą od strony pasazera) , bedziesz miał bezposredni dostep do klaksonów , odkręc obydwa (są mocowane kazdy na jedna srube) wyciągnij wtyczki i podłącz bezposrednio pod aku. Bedziesz wiedział co jest nie tak , czy klakson , czy styki gdzies po drodze w kablach. Dosłownie 15 min roboty i po krzyku