Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd klimatronika 11.5 gdzie ten silniczek?


GAJOSTOMASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Problem z zaciętą klapą centralną nawiewów środkowych tzn. zablokowana klapa w pozycji otwartej kratek środkowych, klimatronik nie reaguje na przyciśnięcie zamknięcia nawiewów środkowych.

Błąd klimatronika 11.5

Moje pytanie gdzie znajduje się silniczek centralnej klapy, może ma ktoś foto.

Dziś ściągałem schowek i nie widziałem tam żadnych silniczków tylko zabudowana dmuchawę.

Samochód jest 99/2000r po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś żadnych silniczków po ściągnięciu schowka? (Za panelem klimatronika)

Powinieneś zauważyć bez problemów dwa silniczki: jeden z czerwonym "cięgnem" a drugi o ile dobrze pamiętam z niebieskim.

Sprawdź czy podczas zamykania/otwierania różnych klap ten silniczek z niebieskim cięgnem pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś żadnych silniczków po ściągnięciu schowka? (Za panelem klimatronika)

Powinieneś zauważyć bez problemów dwa silniczki: jeden z czerwonym "cięgnem" a drugi o ile dobrze pamiętam z niebieskim.

Sprawdź czy podczas zamykania/otwierania różnych klap ten silniczek z niebieskim cięgnem pracuje

Sory że teraz odpisuje ale wcześniej nie miałem czasu.

Widziałem te silniczki i ten niebieski się przycina, no ale nie wiem jak do niego dość lub bezpiecznie zdemontować aby nic nie uszkodzić.

Czy trzeba będzie demontować cały panel klimatronika i tunel środkowy?Może ma ktoś jakieś foty lub dobry opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wygodniej byłoby radio, panel klimy wyciągnąć.

Na pewno będziesz potrzebować płaski 5,5 , torx t15 i sprawnych rąk / palców oraz kreatywności.

Sprawdź ten temat: Klimatronik - naprawa silnika klapy regulacji temperatury - błąd 4F7, siłownik V68

na drugiej stronie opisują jak wyciągnąć silniczek v70.

P.S. również VAG jest niezbędny, po naprawie należy wykonać nastawy podstawowe.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...