Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zestaw BOSE sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Okazało się, że nie posiadam głośników w tylnej półce dlatego brakuje basu. Znalazłem takie woofery

bose3.jpg

<br /><br />

bose1.jpg

<br /><br />

bose_2.jpg

<br /><br />

Czy to są te głośniki, których mi brakuje? Proszę o szybką odpowiedź, mam właśnie okazję je kupić. pozdrawiam

Opublikowano

tak to są głośniki w tylna półkę do sedana, mocowanie mają po przekątnej 16,5 cm

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki. Głośniki już zakupione. pozdrawiam

Opublikowano

półkę zmieniałeś czy same osłony głośników dokupiłeś i po zamontowaniu wszystko gra ? też nie mam w półce :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Nic nie zmieniałem. Osłony (maskownice) już były w mojej półce, co prawda bez logo bss. Nie wiem, czy to norma może ktoś wcześniej zmieniał półkę? Jak nie masz maskownic to musisz raczej wymienić całą półkę ponieważ jest ona zintegrowana z maskownicami i wymagane jest jej ściągnięcie w celu zamontowania głośników. Generalnie nie polecam montowania na tył głośników o pełnym zakresie brzmienia. W bbs jest odcięcie tonów wysokich i na tył idzie tylko bas. Jeżeli nie masz z tyłu maskownic to znaczy, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest skrzynia i wzmacniacz. pozdrawiam

Opublikowano

i co lepiej Ci teraz gra? dudni?

Opublikowano
Nic nie zmieniałem. Osłony (maskownice) już były w mojej półce, co prawda bez logo bss. Nie wiem, czy to norma może ktoś wcześniej zmieniał półkę? Jak nie masz maskownic to musisz raczej wymienić całą półkę ponieważ jest ona zintegrowana z maskownicami i wymagane jest jej ściągnięcie w celu zamontowania głośników. Generalnie nie polecam montowania na tył głośników o pełnym zakresie brzmienia. W bbs jest odcięcie tonów wysokich i na tył idzie tylko bas. Jeżeli nie masz z tyłu maskownic to znaczy, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest skrzynia i wzmacniacz. pozdrawiam

też tak myślę a półkę zakupie jak mi się trafi z roleta za dobrą kasiorke :hi:

Opublikowano
  • Autor
i co lepiej Ci teraz gra? dudni?
Sprawdź wątek Michała (mjw83) http://a4-klub.pl/nawigacja-car-audio-cb-radio-17/zmiana-car-audio-polecacie-bose-tuba-jaka-248451/ . Generalnie ostatnio znalazłem ukryty equalizer w symphony, więc można się pobawić ustawieniami a jest ich całkiem sporo jak dla mnie.
Opublikowano

u mnie zamówiona połka oraz głośniki co prawda nokia ale zawsze już coś będzie banglać

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem jak jest u Ciebie. Jak nie masz zwrotnic na kablach do głośników w półce to warto je założyć. Odcinasz tym samym tony wysokie i leci sam basik. W sumie to zależy też jakie masz głośniki.

Opublikowano

kabli jeszcze nie mam orientujesz się jakich szukać radio mam Pioneer 4000 ub

Opublikowano
  • Autor

Kup zwykłe miedziane (nie OFC !) Przekrój to max 1,5mm2 bez wzmacniacza, 2,5mm2 ze wzmacniaczem. Ja do domowego zestawiku komputerowego 5,1 kupiłem takie kabel głośnikowy z PRAWDZIWEJ miedzi 2x1,50 mm2 (2709367590) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i różnica między oryginalnymi cienkimi kablami alu jest spora.

Opublikowano

ok dziękuje jak tylko dotrze półka i głośniki będę działał :wink:

Opublikowano
Kup zwykłe miedziane (nie OFC !)

Dlaczego nie OFC?

Opublikowano
  • Autor

Generalnie to teraz gdzie nie patrzysz to sprzedają OFC i w większoći przypadków to kable al powlekane cu. Ogólnie to trzeba spojrzeć na kabel zanim się kupi. OFC oznacza czystość miedzi na poziomie 4N gorszy jest Tylko 3N , większą czystością odznaczją się LGC,OCC,6N

Opublikowano

Z tego co wiem OFC to Oxygen Free Copper, czyli miedź beztlenowa, która w trakcie eksploatacji nie utlenia się. Czystość to inna kwestia. Wszystkie (poza 3N) wymienione wyżej zawierają się w grupie OFC. Kupując kabel np. Alphard DaVinci (podobno wykonany z miedzi 6N) otrzymasz informację, że jest z miedzi OFC. W zasadzie prawie wszystkie kable wykonane z miedzi opisane są jako OFC. Wybierając kabel trzeba po prostu unikać najtańszych ofert.

Za nieduże pieniądze można kupić w/w kabel Alphard, ale też Adam Hall, Sinuslive, Audison, nieco drożej Procab i Cordial, a dalej np. Klotz, albo Jamo z posrebrzanej miedzi OFC.

Przewody za mniej, niż 3zł/m (1,5mm2) i 4zł/m (2,5mm2) nie są dobrym pomysłem. I nawet super opis i zapewnienia o wykonaniu z hipermiedzi tu nie pomogą. Wskazany przez Ciebie kabelek nieznanego producenta nie jest opisany jako OFC, 6N itp. Podejrzewam że to zwykła miedź, czyli 3N.

Osobiście do samochodu założyłbym Alphard, lub Adam Hall (ten mam). W końcu zasilać będą BOSE, a audio gra tak dobrze, jak pozwala na to jego najsłabszy element.

Opublikowano

to wyłożyłeś karty na blat :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.